אאא

בתוך שנה אחת, הצטרפו לצבא שלוחי חב"ד בישראל 72 משפחות חב"דיות. השלוחים החדשים מצטרפים למעל אלף משפחות שלוחים, הפזורים ממטולה ועד אילת.

מדובר במספר הגבוה ביותר של משפחות שלוחים שמצטרפים בשנה אחת לצבא השלוחים החב"די בישראל. הנתון נחשף במהלך כינוס שלוחי חב"ד בישראל, שנפתח בתחילת השבוע בניר עציון בצפון ויחתם הערב (שלישי).

מטרתו של הכינוס, המאורגן מידי שנה על ידי צעירי חב"ד, לגבש את שלוחי הרבי מליובאוויטש לשלושה ימי התעלות מרוממים, ולהעניק להם את מגוון הכלים להמשך עבודת השליחות, וזאת באמצעות סדנאות מקצועיות, הרצאות, והתוועדויות חסידיות עם טובי הרבנים והמשפיעים.

במהלך ימי הכינוס, נערכים מושבים ופאנלים עם שלוחים מכל רחבי הארץ, במגוון תחומים, שמעניקים לאחיהם את הכלים הטובים ביותר להרחבת השליחות, כפי שהועיד המשלח כ"ק מרן אדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל.

הכינוס נערך תחת הכותרת "התקשרות", ובמהלך הכינוס יינתן דגש מרכזי להחדרת מסרי השליחות של המשלח זי"ע ולזכות המיוחדת של צבא שלוחי הקודש שליט"א להימנות על 'לגיונו של מלך', בהפצת תורה וחסידות לאחינו בני ישראל בכל מקומות מושבותיהם, לצד הפעלת מערך של חסד וסיוע לכל יהודי.

כחלק מהמאמצים של צעירי חב"ד להרחיב את מפעל השליחות בארץ הקודש ולעבות את מרחב הפעילות, ייחשף בכינוס סקר מיוחד הקשור בעבודת השליחות. "נעשתה מלאכת מחשבה לנצל כל רגע בכינוס", אומר יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, "הכינוס מהווה עבור השלוחים מטען רב-עוצמה שמחיה מחדש את ההתלהבות במשימת השליחות שהטיל עלינו הרבי".

מושב ייחודי נוסף ייערך תחת הכותרת "שו"ת בהלכה - שאלות אקטואליות ומעשיות בחיי השליחות". לצד כלל המושבים החסידיים, כאמור, יתקיימו גם הרצאות מיוחדות, ובהם יועצים מומחים במגוון תחומים יעניקו לשלוחים טיפים מקצועיים.

מושב הנעילה יעסוק בהכנות לשבת הקהל ובמאמצים להבאת הגאולה, וזאת באמצעות הרחבת פעילות השליחות בכל התחומים, כפי שיוצגו במושב הייחודי שיחתום שלושה ימים גדושים ועמוסים בתוכן חסידי שכל כולו שליחות.