אאא

ועדת חקירת אירועי הקפיטול: במהלך דיוני הוועדה אמש (בין שני לשלישי), התעוררה סערה בעקבות דבריו של ווילאם בר, התובע הכללי בתקופת הנשיא לשעבר טראמפ.

בהתייחס לטענה של  טראמפ כי תוצאות הבחירות זויפו, אמר בר: "אם הוא באמת מאמין בדברים האלה כנראה שהוא מנותק." עוד אמר, כי הטענות של טראמפ הן "פייק ואידיוטיות".

אחרי הבחירות בשנת 2020 בהן הפסיד טראמפ, התפטר בר מתפקידו מספר חודשים לפני יציאת טראמפ מהבית הלבן: "לא רציתי להיות חלק מכל זה."

נשיא ארצות הברית לשעבר הגיב לעדות בזעם ואמר כי עדותו של בר היא לא אחרת מאשר "מעוררת רחמים."

כזכור, ג'ארד קושנר ורעייתו איוונקה טראמפ, חתנו ובתו של נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ ולצד זאת בכירים בצוותים של ממשלו, מסרו את עדותם בפני וועדת החקירה הפרלמנטרית לחקר ההסתערות על גבעת הקפיטול ב-6 בינואר בשנה שעברה, לאחר תבוסתו של טראמפ בבחירות לנשיאות.

וועדת החקירה, שמנוהלת בידי בית הנבחרים האמריקני, חקרה למעלה מאלף עדים החל מה-27 ביולי 2021 ועד ליום האתמול (ראשון), 12 ביוני 2022, אז הכריזה הוועדה שבידה מספיק מידע כדי להמליץ על האשמת טראמפ.

ג'ארד קושנר טען בעדות וידאו קצרה שמסר בפני הוועדה, כי באותה תקופה היה עסוק בארגון חנינות נשיאותיות. יועץ הבית הלבן פט ציפולון ובכירים אחרים אמנם איימו אז להתפטר בגלל מאמצי טראמפ להישאר בשלטון למרות שהפסיד בבחירות, אך לדברי קושנר "ראיתי בזה התבכיינות ותו לא".

איוונקה, לעומתו, נטלה חלק פעיל יותר במחאה שהוביל טראמפ יחד עם המחנה הרפובליקני להפיכת תוצאות הבחירות.