אאא

פרקליטות מחוז ת"א במדור הפלילי הגישה הבוקר (חמישי) לבית משפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד חלי משה, בת 57 מבני ברק, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הונאה, זיוף, עבירות בתחום חדלות הפירעון, הונאת נושים ועוד, זאת לאחר שבזמן שהייתה נתונה בהליכי פשיטת רגל, קיבלה במרמה 2.1 מיליון שקלים מקשישות אותן סעדה וליוותה.

מכתב האישום עולה כי הנאשמת עמדה בקשר קרוב עם זוג אחיות תאומות קשישות. לפני עשור, בזמן שאחת מהן הייתה מאושפזת בבית החולים, ובשלב מסוים אף מורדמת ומונשמת, החלה משה לזייף המחאות, השתמשה בכרטיס האשראי של הקשישה וביצעה העברות בנקאיות מחשבון הבנק של הקשישה לחשבונה.

גם לאחר מות הקשישה המשיכה הנאשמת למשוך כספים מחשבונותיה של המנוחה. אח"כ סיפרה הנאשמת לאחות הנפטרת, קשישה גם היא כנכתב, כי לגיסה שנפטר היו חובות בהימורים, והקשישה העבירה לה, במשך תקופה ארוכה, סכומי כסף רבים במזומן, המחאות חתומות ואף אפשרה לנאשמת גישה לחשבונותיה. בדרכים הנוראיות הללו קיבלה הנאשמת במרמה בנסיבות מחמירות כ-1.5 מיליון שקלים.

בשל חובות של מעל למיליון שקלים הייתה הנאשמת נתונה בהליך פשיטת רגל, וכמובן סירבה לדווח על הכספים ועל דירה אותה קיבלה במתנה מאחת הקשישות.

לנאשמת יוחסו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הונאה בכרטיס חיוב, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, הונאת נושים, עבירות לפי חוק חדלות פירעון, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות לפי פקודת מס הכנסה.