אאא

שרת הפנים, איילת שקד נפגשה היום (שלישי) עם מקבילה, שר הפנים של מרוקו, עבד אל-ואפי לפתית, ועם שר החוץ של מרוקו, נסאר בוריטה.

בפגישה עם שר הפנים, שוחחו השניים על שיתופי פעולה בתחומים כלכליים, בדגש על התפלת מים ושיתופי פעולה בנושאים רפואיים.

שקד העלתה את בקשתה לשתף פעולה בנושא גיוס עובדים זרים לישראל לענף הבניה והסיעוד במסגרת הסכמים בילטראלים. כמו כן הציעה למהנדסים ממרוקו להשתלב בענף ההיי-טק בישראל.

בנוסף, הודתה לשר בנושא הויזות - על מהירות מתן האשרות לאזרחים ישראלים שמבקשים להגיע למרוקו ועל שיתוף הפעולה והכנסת האורחים של אזרחי ישראל שמגיעים למרוקו.

בפגישה עם שר החוץ, סיכמו השניים לחתום בחודש הקרוב על הסכם בילאטרלי של הבאת עובדים לסיעוד ובניין ממרוקו לישראל. כמו כן השניים שוחחו על הבעיה האיראנית והאתגרים המשותפים לשתי המדינות.

השרה שקד הביעה לראשונה בפומבי את תמיכתה של ישראל בריבונות של מרוקו על הסהרה.

יצוין כי הפגישות משקפות את המחויבות של שתי המדינות לחדש את המגעים הרשמיים המלאים בין מרוקו לישראל.

שרת הפנים, איילת שקד אמרה כי "ראשית, זה תענוג גדול להיות כאן במרוקו. תודה על קבלת הפנים החמה. אני מרגישה מאוד בבית במרוקו, בארץ היפה הזאת, ששורשיהם של כמליון ישראלים קשורים קשר נצחי למדינה.

"אני רואה חשיבות רבה בחיזוק מערכת היחסים האסטרטגית בין מרוקו לישראל. המורשת המשותפת בין מרוקו ליהודים נחקקה בספרי ההיסטוריה, עלינו לשמר אותה ולהביא לה הישגים חדשים. יש רצון הדדי בין שתי המדינות לפיתוח הזדמנויות כלכליות חדשות, ולתמיכה בענף הבנייה ומתן טיפול איכותי לקשישינו.

"המטרה תוך חודש להתחיל פיילוט של הבאת עובדים זרים לסיעוד ובניין ממרוקו לישראל. ובנוסף, ליצור קשרים חדשים במסחר וחדשנות, ביטחון פנים והגנה".