אאא

לפני כשבוע, נערכה פגישה היסטורית בין הגאון רבי אשר דויטש, מראשי ישיבת פוניבז', ומי שנחשב לאחד מבכירי רבני 'הפלג הירושלמי', בפלג המתון יותר, לבין מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי, כפי שדיווח כתב 'כיכר השבת', חיים גולדברג.

מדובר היה בפגישה היסטורית, שכן רבני 'הפלג', אינם מכירים במוסדות המדינה ולא נפגשים עם גורמים ממשלתיים רשמיים.

מי שתקף בחריפות את הפגישה, הוא גאב"ד 'מסורת' הגאון רבי צבי פרידמן, שנחשב למנהיג הפלג הקיצוני יותר של 'הפלג הירושלמי', ומתנגד באורח קבע להנהגתו של הרב דויטש.

בהקלטה שפורסמה היום (שני) בקרב 'הפלג הירושלמי', נשמע הגר"צ תוקף בחריפות את הפגישה, וטוען שפגישה כזו היא - "בל יראה ובל יימצא".

בפתח ההקלטה נשמע הרב פרידמן, תוקף את הפגישה והוא מתחיל בגינוי רב המשטרה, שגם הוא השתתף בפגישה: "‏הרב של המשטרה, מה שנקרא... אמר, שאני, התפקיד שלי לעשות קשר בין הציבור החרדי בין המשטרה, קשר נפשי".

הרב פרידמן תקף את דבריו, תוך שהוא מציין את מנהיג ומקים 'הפלג' - הגאון רבי שמואל אוירבך זצוק"ל: "בזמן שר' שמואל דיבר כל הזמן "להתרחק מהם ומהמונם" שזה יכול להציל אותנו מכל הגזירות, אז יש עכשיו תפקיד ליצור קשר".

"יצרתי קשר עם כל מיני חוגים ביהדות החרדית, (אומר רב המשטרה. ח"ב) ביניהם, 'הפלג הירושלמי' - שגם איתם יצרתי קשר", ציטט הרב פרידמן את רב המשטרה.

"אוי לנו", אמר הרב פרידמן, "אני מאמין לו שהוא יצר (רב המשטרה. ח"ב), יש הרבה שאוחזים לשרוף את כל מה שקיבלנו מר' שמואל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ברור שאנחנו שייכים לגוף (הפלג הירושלמי. ח"ב) שנקרא ככה, אז אנחנו מוחים בזה בכל תוקף, אין לנו קשר, לא עם הצבא, ולא עם המשטרה, ואין לנו שום הסכמים, שום דבר! חס וחלילה! לא יראה ולא יימצא".

כזכור, מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, נועד ביום שלישי שעבר עם הגאון רבי אשר דויטש, במשטרה ציינו כי הפגישה נערכה במסגרת סבב הפגישות שעורך המפכ"ל עם רבנים ואדמו"רים בחברה החרדית.

המפכ"ל, הגיע לפגישה כשהוא מלווה ברב המשטרה, ניצב משנה הרב רמי ברכיהו, ובמהלך הפגישה שוחח עם הרב דויטש על שיתופי הפעולה של המשטרה עם החברה החרדית.

במשטרה ציינו כי "הרב שמע מהמפכ"ל על הצעדים שנוקטת המשטרה בכדי להעניק שירותי משטרה טובים יותר לחברה החרדית על כל גווניה. בנוסף דנו השניים באתגרי המשטרה ומשימותיה הרבות בשמירה על החוק והסדר".