אאא

הטרור מצד ערביי מזרח ירושלים: בפעילות משטרתית מורחבת שנערכה השבוע בסילוואן, נעצרו יותר מ-20 חשודים שהשתתפו או תמכו בפעילות טרור, באירועי אלימות, הפרות סדר אלימות, סמים, תמיכה והזדהות עם ארגון טרור ועוד.

במסגרת המבצע שנערך בסילוואן השבוע, עשרות שוטרים פעלו נגד מי שהיו מעורבים בתקופה האחרונה באירועי הפרות סדר, שכללו יידוי אבנים, ירי זיקוקין וזריקת בקת"ב, עבירות של תמיכה ומימון ארגון טרור, עבירות שהייה בלתי חוקים ועבירות סמים. במהלך המבצע, נעצרו למעלה מ-20 חשודים בעבירות אלו והם הועברו להמשך חקירה במשטרה.

בנוסף, בפעילות של שוטרי התנועה במחוז ירושלים כנגד ביצוע עבירות תעבורה חמורות המהוות סיכון ליושבי הרכב ולציבור משתמשי הדרך, נרשמו דו"חות תנועה, הורדו 9 רכבים מהכביש ונתפסו 2 נהגים בפסילה.

"מבצע זה כוון נגד יעדי פשיעה, אלימות ומפרי סדר, לצד ביצוע אכיפה משטרתית של בריונות בכביש ועבירות תנועה מסכנות חיים ואכיפת עבירות איכות הסביבה וחוקים נוספים עם יתר רשויות האכיפה. משטרת ישראל תמשיך לפעול עם רשויות האכיפה לאכיפת החוק, למיצוי הדין עם עבריינים ולשמירה על שלום הציבור, בטחונו ורכושו", נמסר ממשטרת ישראל.