אאא

ראש ממשלת המעבר יאיר לפיד שיגר היום (ראשון) בצהרים מכתב ליו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ובו הוזמן האחרון לשיחת עדכון עם לפיד, כמקובל.

נתניהו, שמאז הודח מתפקידו כראש ממשלה סירב להגיע לפגישת העדכון עם רה"מ לשעבר בנט, מתכוון כעת להמשיך בהחרמת הפגישה, גם כשלפיד על כס ראש הממשלה.

נתניהו כתב בהודעת השיחה בה ברך את לפיד על כניסתו לתפקיד כי יו"ר האופוזיציה ביקש שהפגישה על העדכון הביטחוני תעשה רק עם המזכיר הצבאי ללא לפיד.

למרות זאת, החליט ראש הממשלה להזמין את נתניהו וכתב במכתב ששיגר: "בהתאם לחוק הכנסת, אני מבקש להזמין אותך בהקדם לפגישת עדכון בענייני המדינה שעל הפרק."

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד כתב לפיד: "תיאום הפגישה יעשה בציר לשכות כמקובל".

כזכור, ביום שישי האחרון פרסמה לשכת יו"ר האופוזיציה נתניהו כי "ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו התקשר כעת לראש ממשלת המעבר יאיר לפיד ואמר לו: ״אני רוצה לאחל לך ולכולנו שארבעת החודשים הקרובים יהיו תקופה של שקט ביטחוני".

"ראש הממשלה לשעבר נתניהו הציע שהעדכון הביטחוני יתבצע באמצעות המזכיר הצבאי כדי למנוע את הפיכת הפיכת העדכון הביטחוני לכלי פוליטי בזמן בחירות."

בלשכת לפיד פרסמו גם כן הודעה על השיחה בין השניים בה נכתב כי "ראש הממשלה יאיר לפיד שוחח כעת עם יו״ר האופוזיציה בנימין נתניהו שבירך אותו לרגל כניסתו לתפקיד. לפיד הזמין את נתניהו לבוא כמקובל לתדרוך בטחוני בלשכתו עם המזכיר הצבאי."