אאא

גל תקיפות בירושלים: יהודי שנסע ברכבת הקלה בבירה הותקף על ידי צעירים ערבים, שריססו עליו צבע רעיל ונמלטו מהרכבת. היהודי, שנצבע בפניו, נזקק לסיוע מאחד ממאבטחי הרכבת בכדי לצאת מהקרון.

המותקף הגיש תלונה נגד התוקפים. עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו', שמייצג את הצעיר, פנה למשטרה בדרישה לעצור את החשודים, שזהותם נקלטה במצלמות הרכבת.

במכתב ששלח עו"ד בלייכר לתחנת המשטרה שפט בירושלים, תואר מקרה התקיפה: "בתאריך 16.06.22,נסע מרשי ברכבת הקלה בירושלים לכיוון פסגת זאב. שני נערים, בני מיעוטים, עלו בתחנת א-סהל, כשהרכבת עצרה בתחנת שועפט שלף אחד מהחשודים ספריי אדום רעיל וריסס לעבר פניו וגופו של מרשי.

"כתוצאה מכך, מרשי נצבע בצד פניו ובחולצתו בעוד החשודים נמלטים מהמקום. מאבטח של הרכבת סייע למרשי לגשת מידית לתחנתכם לשם הגשת תלונה. המאבטח הנ"ל עדכן את מרשי בנוסף כי יש תמונות של החשודים והם ימסרו למשטרה", צוין במכתב.

בסיום מכתבו, דרש עו"ד בלייכר כי המשטרה תעצור את החשודים במיידי. "מדבר בעוד אירוע אנטישמי מכוער כחלק מרצף אירועי טרור שנועדו להפחיד ולהשפיל את הציבור היהודי במרחב ארצו. יש להתייחס לאירוע בכל החומרה, לעצור את החשודים ולהעמידם לדין בגין תקיפה גזענית".