אאא

הקרב על ליסיצ׳נסק: באוקראינה מודים כי עיר המפתח, במזרח אוקראינה במחוז להונסק, נפלה לידי רוסיה, ואומרים כי "לאחר קרבות קשים למען ליסיצ׳נסק, כוחות ההגנה של אוקראינה נאלצו לסגת מהעמדות והקווים הכבושים שלהם".

ההערכות הן כי אם אוקראינה לא הייתה נוסגת, העיר הייתה הופכת לנצורה לחלוטין וכל החיילים האוקראינים שבה היו נאלצים ליפול בשבי או למות.

אתמול פרסם שר ההגנה הרוסי סרגיי שוויגו כי מדינתו הצליחה לכבוש באופן מלא את העיר ליסיצ'נסק. עוד טען שר ההגנה הרוסי כי הדבר אומר כי מחוז לוהנסק כולו נמצא בידי רוסיה. באוקראינה לא התייחסו לדברים עד הלילה, כאמור.

מוקדם יותר אתמול, הכחישו באוקראינה את הדיווח לפיו העיר ליסיצ'נסק נמצאת בידי רוסיה וטענו כי אוקראינה עדיין מחזיקה בשטחים בעיר. לצד זאת, דוברו של זלנסקי גם כן המשיך להכחיש כי העיר מוקפת אך אומר כי היא עלולה ליפול לידי צבא רוסיה בתקופה הקרובה.

אמש (בין מוצ"ש לראשון) ברוסיה טענו כי שלושה בני אדם נהרגו בפיצוץ על עיר הגבול הרוסית בלוגרוד. ראש העיר הרוסית אמר כי הנסיבות בבדיקה. המודיעין הבריטי אמר אתמול כי שליטי הבובות הנתמכים ע״י רוסיה אומרים שיערכו משאל עם על סיפוח מחוז חרסון לשטח רוסיה.

עוד טען המודיעין הבריטי טוען כי יהיה מדובר במשאל עם ״פסאדו חוקתי״ (הצבעה כוזבת). לטענתם, מציאת פתרון חוקתי לכיבוש ככל הנראה בראש סדר העדיפויות של רוסיה ותעשה רבות להשיג תוצאה רצויה.