אאא

לצד האפקט המיידי של משבר הקורונה על הכלכלה העולמית, ניכרת עליה בהתעניינות בתחומי הרפואה בציבור החרדי זאת לצד פתיחות להיכרות עם תחומים טכנולוגיים חדשים והבנה כי המשבר הכלכלי יכול לייצר הזדמנויות ליזמים יצירתיים נמרצים.

חממת Bizlabs בשיתוף פעולה עם בית החולים וולפסון משיקים את חממת הסטארטאפים החרדים בתחומי הבריאות שתפעל במרכז 'אחים' בבני ברק. מטרת התכנית היא לשפר את אחוזי ההצלחה של הסטארט-אפים משתתפי התכנית ולסייע בפיתוח מוצרים מצילי חיים. בימים אלה מתקיים הליך האיתור ומיון לסטארטאפים שישתתפו בתכנית.

איציק קרומבי עם מוטי אייכלר ושגריר בריטניה בישראל ( אפי גרינוולד)
איציק קרומבי עם מוטי אייכלר ושגריר בריטניה בישראל ( אפי גרינוולד)
הגדלה

התכנית החדשה תופעל במסגרת תכנית BizLabs הפועלת בשנים האחרונות ב'ביזמקס - מרכז החדשנות החרדי' ופתחה לאחרונה את המחזור השלישי שלה והעניקה עם היום ליווי ל-14 מיזמי הייטק חרדים בשלבים מתקדמים שכוללים צוות במשרה מלאה, מוצר פעיל וגיוס הון בסכום של 250K$ לפחות. את התכנית החדשה יוביל ד"ר אלעד שטרן, חוקר בתחום מדעי המוח בעל ניסיון בסטארטאפים בתחומים מדעיים ורפואים.

 התכנית מיועדת ל-7 חברות סטארט-אפ בבעלות יזמים חרדים בתחום מכשור הרפואי ובריאות דיגיטלית. במהלך התכנית שתמשך חצי שנה, יקבלו החברות ליווי ופיתוח עסקי ומקצועי מלא, חיבור למנטורים מטעם המרכז הרפואי וולפסון, גישה למעבדות מחקר, נגישות לביצוע פיילוטים במרכז הרפואי, ייעוץ רפואי ורגולטורי, סדנאות מקצועיות ופורום משקיעים. 

מנכ"ל המרכז הרפואי וולפסון ד"ר ענת אנגל: "עידן הקורונה הביא הזדמנויות ליצירת שותפויות חדשות במטרה לקדם במהירות תחומים רבים בעולם הבריאות.. כארגון המעסיק צוותים מגוונים, כולל חרדים, אנו מוכיחים כל העת כי ניתן להשתלב בכל תחום ובכל מקצוע בהצלחה וביצירתיות. החיבור בין ביזמקס ובית החולים וולפסון יוביל את הפיתוחים הרפואיים והטכנולוגים שעתידים לפרוח מתוך החברה החרדית".

ד"ר אלעד שטרן מנהל תכנית BizLabs MedTech: "משבר הקורונה חידד את הצורך בפתרונות המשלבים ידע ממדעי החיים עם קידמה טכנולוגית ורעיונות פורצי דרך. הניסיון שלי לימד אותי שהדברים היצירתיים ביותר צומחים במקומות הכי פחות צפויים. החיבור של בית החולים וולפסון וחטיבת החדשנות שלו, עם המצויינות הטכנולוגית והמקצועיות של חממת ביזלאבס והסטארטאפיסטים מהחברה החרדית שצומחים בה, זהו פוטנציאל אדיר למיזמים ופתרונות שיכולים לתרום רבות לעולם הרפואה ולהפוך לסיפורי הצלחה טכנולוגית ועסקית".

גדעון קופרמן, מנכ"ל בראשית וחבר הנהלת 'אחים': "אנו מלווים יזמים ואנשי עסקים מהציבור החרדי כבר שנים ארוכות. הניסיון שלנו מלמד כי היכולת לשלב בין שמירה מוקפדת של קיום תורה ומצוות ויזמות טכנולוגית, היא הבסיס להצלחה חוצת גבולות גלובליים של הסטארטאפים החרדים. אנו בטוחים שסוד ההצלחה לשת"פים בין גופים כמו ביזלאבס ובית החולים וולפסון, צריך להיות מבוסס על ערכים מקצועיים וחתירה משותפת למצויינות, ללא הבדלים מגזריים".

התכנית מופעלת בשיתוף חברות מובילות בתעשיית ההייטק בהן גוגל, אמאזון, ג'נרל מוטורס, האוניברסיטה העברית, יגאל ארנון, KPMG, Fiverr, JVP, והאיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI).

כיכר בשיתוף ביזלאבס