אאא

במכבי מדגישים כי בשביל שמחת פורים אמיתית לא צריך סיגריה. מעשנים כבדים שעישנו בחייהם מאות אלפי סיגריות מספרים שהתחילו מסיגריה אחת ותמיד מתוך קלות ראש וללא תכנון. הימנעו מכך והחליטו כי בפורים הזה לא מעשנים!

וכבר זעקו גדולי ישראל בעבר ובהווה על האיסור החמור בעישון סיגריות שגורם ל''ע לאסונות רבים ואף למוות ירחם ה'. כבר קבע מרן פוסק הדור בעל שבט הלוי הגר''ש ואזנר זצוק"ל במכתבו "אשר נשאלתי לחוות דעתי העני' דעת תורה בעניין מנהג העישון סיגרים וסיגריות וכ''ו אשר כידוע הם המזיקים הגדולים לבריאות הגוף" ועוד. על מכתב זה הוסיפו את חתימתם גדולי התורה ובינהם מרנן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל, הגר"נ קרליץ זצוק"ל וגדולי ישראל נוספים אשר ציינו במכתבם בעבר את חומרת העישון והסכנה הרבה למעשנים ולסובבים אותם.

מכבי ממליצה לרכוש תחפושות ומסכות המאושרות על ידי מכון התקנים ומסומנות כחוק בתווית צמודה המאשרת את תקינות התחפושות, השימוש במסכות אינו מומלץ לילדים מתחת גיל 8, חובה להקפיד על שדה ראייה ופתחי אוורור ראויים בלבישת מסכות ואבזרים שונים על הפנים, חל איסור להשתמש בחומרים דליקים כגון: צמר גפן, נוצות, שרוכים וחוטים ארוכים העלולים להיכרך סביב הצוואר, זהירות מקפצונים, פיקות, זיקוקי דינור, חזיזים, אבקות שריפה, אקדחים ועוד.

מנהלת קידום בריאות ארצי במכבי שירותי בריאות, הגב' סטלה רשקוביץ' מדגישה: "במיוחד בימים אלה חשוב להימנע מעישון אשר מעלה את הסיכון לתחלואה קשה במחלת הקורונה. אני קוראת לכל המעשנים להצטרף לאחד ממסלולי הגמילה שלנו, אשר כוללים מוקד טלפוני, סדנאות וגמילה במרפאת רופא המשפחה".

כיכר בשיתוף מכבי שירותי בריאות