אאא

ראש העיר ירושלים משה ליאון בישר השבוע כי החל משנת הלימודים הבאה, כלל בתי הספר במגזר החרדי בירושלים יוכלו להשתתף בתוכנית "היתרון הירושלמי" - תוכנית שקיימת רק בעיריית ירושלים ושפעלה עד היום בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים משלושת אוכלוסיות העיר ומציעה מסגרת ביקורים של תלמידי בתי הספר במוסדות התרבות בעיר.

ראש העיר משה ליאון הודיע השבוע כי יגדיל את התקציב לתוכנית, כך שכלל מוסדות הפטור והמוכש"ר לילדים יוכלו ליהנות מהתוכנית, שתכלול הצגות וטיולים על טהרת הקודש בהתאם לקווי היסוד של החינוך החרדי.

יצוין כי עד כה השתתפו כבר בתוכנית "היתרון הירושלמי" כ-43,000 תלמידים ממוסדות פטור, מוכש"ר, רשתות בנים ובנות מלמעלה מ-140 בתי ספר חרדיים בירושלים, אבל כאמור, החל משנת הלימודים הבאה יצטרפו אליה עוד עשרות אלפי תלמידים.

מי שיזמו והובילו את המאמצים להרחבת התוכנית הן מנהלת אגף חינוך הגב' אורית דולב שעומדת מאחורי הפרויקט והגב' יפי נבנצל שאחראית על כל התוכנית במסגרות החרדיות.

ראש העיר משה ליאון אמר כי "הגיע הזמן לתקן את הקיפוח שנוצר כלפי חלקים מתוך האוכלוסייה החרדית במסגרת תוכנית 'היתרון הירושלמי'. מטרת התוכנית הינה יצירת תשתית וחוויה חינוכית ותרבותית משמעותית לילדים ואין שום סיבה שיהיו ילדים שלא יוכלו ליהנות מהחוויה. מגיע גם לחרדים להשתתף בתוכנית ולהתחבר לתרבות הירושלמית העתיקה, ברוח ההשקפה החרדית ובפיקוח רבנים ומחנכים"

כיכר בשיתוף עיריית ירושלים