מאיים עם סכיןכתב אישום: איים על המתדלק עם סכין קומנדו • צפו
ח' בחשוון תשפב | 14.10.21
כתב אישום הוגש נגד תושב נתניה, לאחר שאיים על מתדלק בתחנת עם סכין קומנדו, כי המתדלק דרש מממנו שישלם עבור תדלוק קודם שביצע את התדלוק • צפו בתיעוד מהתחנה (TVׂ)
ארכיון. חנות סלולר בירושליםסירב לקנות 'כשרות'; ביה"מ הוציא הרחקהחיים גולדברג9
בית משפט קיבל את טענת בעל חנות סלולר, שסיפר במפורט איך שלושה חרדים הטרידו את חייו - רק כי לא הסכים לקנות "תעודת כשרות" לחנותו: "קשה לי למכור; אני מפחד" (משפט)
אילוסטרציהתושב רכסים נעצר בחשד ששדד בנק בישובחיים גולדברג8
המשטרה עצרה צעיר בן 18 בחשד ששדד בנק ביישוב החרדי רכסים. על פי החשד החשוד התחזה לאחיו הצעיר ונתפס גם שהחזיק בסמים מסוכנים. ביה"מ האריך את מעצרו (משפט)
רכבת קלה נוסעת בירושלים. האיץ - ופגע בקשישחרדי מואשם בגרימת מוות ברשלנות לקשישחיים גולדברג7
כתב אישום הוגש נגד צעיר חרדי, שבשעה שרכב על אופניו ב-2017 בשוק מחנה יהודה בפראות מול רכבת קלה נוסעת, גרם לפציעה קשה לקשיש, שלאחר מכן מת מפצעיו (משפט)
ישועה בבית המשפטישועה לעורך: 'אני מחליט מה יפורסם באתר'קובי רוזן
במהלך הדיון בתיק 4000, הוצג מייל שכתב מנכ"ל וואלה לשעבר לעורך האתר דאז, ינון מגל, בו כתב כי הוא מחליט מה יפורסם. ישועה: "התערבתי בתכנים על פוליטיקאים" (משפט)
ישועה בבית המשפטהשופט לא התאפק ועקץ את העד נגד ביביקובי רוזן9
במהלך הדיונים בתיקי 4000, עקץ השופט את העד ומנכ"ל וואלה לשעבר, זאת לאחר שאמר כי "לא כל מה שאני כותב נכון". השופט: "תן סימן מתי אתה דובר אמת ומתי לא" (משפט)
שוב: אין חרדים ברשימת המועמדים לעליוןשוב: אין חרדים ברשימת המועמדים לעליוןציקי ברנדוין23
שר המשפטים סער פרסם את רשימת המועמדים הרשמית לארבעת תפקידי שופט עליון שצפויים להתפנות. הרשימה גובשה על ידו, עם נשיאת ביהמ"ש וחברי הוועדה (משפט)
ישועה בבית המשפט"קיבלתי הוראה לא לפרסם דברים נגד פואד"כיכר השבת
הדיונים בתיק 4000 נמשכים אחרי פגרת חגים ארוכה, ומנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה טען בדיון כי קיבל הוראה מהבעלים שאול אלוביץ "לאתרג את פואד כי זה חשוב לנתניהו" (משפט)
מעודה בבית המשפטאחרי העונש הכבד: כרמל מעודה מערערתקובי רוזן33
אחרי שלפני כחודשיים נגזרו 9.5 שנות מאסר על כרמל מעודה, שהתעללה בילדי הגן בו עבדה, הגישה מעודה היום באמצעות עורכי דינה ערעור לביה"מ כנגד העונש התקדימי (משפט)
זדורוב משוחרר למעצר ביתכתב אישום מתוקן הוגש נגד רומן זדורובכיכר השבת9
במסגרת המשפט החוזר, ואחרי ששוחרר למעצר בית, הוגש כתב אישום נגד רומן זדרוב, מי שהורשע בעבר ברצח הילדה תאיר ראדה, לקראת המשפט החוזר בעוד שבוע בדיוק (משפט)
אילוסטרציהנעצר אדם שאיים על יו"ר מועצה דתית בנגבקובי רוזן
אחרי שראש מועצה דתית מאיזור הנגב המערבי ספג מספר שיחות איומים מצד אלומני, עצרה המשטרה חשוד במעשה. בית המשפט האריך את מעצרו בארבעה ימים (חדשות משפט)
"חתונת השנאה""חתונת השנאה" - כל חמשת הקטינים זוכודניאל הרץ7
יותר משש שנים אחרי החתונה שזכתה לכינוי "חתונת השנאה", בו חגגו עם ניפוף בכלי נשק ודקירת הנרצח דוואבשה, זוכו הבוקר כל הקטינים שהואשמו בהסתה (משפט)
פייסבוק רשאית למחוק פרופיל עם מידע מטעהפייסבוק רשאית למחוק פרופיל עם מידע מטעהיוסף ויצמן, עו"ד2
בית המשפט המחוזי בת"א דחה תביעה נגד פייסבוק שמחקה פרופיל של התובעת שעוסקת במכירת מותגים מזויפים. התובעת חויבה בהוצאות גבוהות ע"ס 150,000 ש"ח (משםט)
עורך 'וואלה' להרצוג: "אל תהסס להיעזר בי"עורך 'וואלה' להרצוג: "אל תהסס להיעזר בי"יוני גבאי1
התכתבות נוספת בתיק 4000 נחשפת, הפעם בין עורך אתר וואלה אילן ישועה בבחירות 2015, לבין יו"ר 'המחנה הציוני' דאז - הנשיא הרצוג. 'אל תהסס להיעזר בי', כתב ישועה (ארץ)
אילוסטרציה3 צעירים שעוכבו בפרעות תובעים המשטרהשלמה מן3
אחרי שמצאו עצמם מעוכבים שעות רבות בתחנה, בעת מבצע "שומר החומות", ולטענתם אף עברו חיפוש בהפשטה, מגישים שלושה צעירים תביעה נגד משטרת ישראל (חדשות, בארץ)
קטינה מתחתנת בהיחבא. אילוסטרציהחרדים בבני ברק ניסו לחתן את בתם הקטינהחיים גולדברג82
בקשת הורים חרדים מבני ברק לחתן את בתם הקטינה, בת ה-17, לאחר שכבר חגגה אירוסין, נבלמה בידי בית המשפט. זה הטיעון המקורי שהוצג בפני השופטים - וזו התגובה (משפט)
רומן זדורובהמדינה הגישה ערר נגד שחרור רומן זדורובכיכר השבת15
פרקליטות המדינה הגישה ערר נגד החלטת בית המשפט לשחרר את רומן זדורוב למעצר בית. לטענתם, יש להם ראיות מספקות להרשעתו והם חוששים שהוא יברח מהמדינה (פלילי)
הכתב יאיר שרקי - התעורר עם פורץ בביתוכתב אישום נגד הפורץ לביתו של יאיר שרקייאיר טוקר3
עשרה ימים אחרי שהעיתונאי יאיר שרקי התעורר כשראה פורץ בביתו, הוגש הבוקר כתב אישום כנגד הפורץ, תושב מזרח ירושלים; "זה היה מבהיל מאד", סיפר שרקי אחרי הפריצה (ברנז'ה)
ביהמ"ש: רומן זדורוב ישוחרר למעצר ביתביהמ"ש: רומן זדורוב ישוחרר למעצר ביתכיכר השבת2
15 שנים אחרי שרומן זדורוב נכנס לבית הכלא, בית המשפט פסק כי הוא ישוחרר למעצר בית עד תום המשפט החוזר; הפרקליטות הודיעה שתערער לעליון על ההחלטה (אקטואליה)
אילוסטרציה, כלב תקיפה מבצעיהכלב המבצעי נשך, המדינה לא תשלם פיצויכיכר השבת2
בית המשפט השלום בירושלים, קיבל את עמדת המדינה ודחה את תביעתו של פלוני בגין נזק גוף שנגרם לו על ידי כלב תקיפה, שנשלח לביתו במהלך פעילות מבצעית (חוק ומשפט)
רומן זדורובאישום נגד זדורוב: הפרקליטות דורשת ארכהקובי אטינגר6
הפרקליטות הגישה בקשה למתן ארכה של שלושים יום להגשת כתב אישום נגד מי שהורשע ברצח תאיר ראדה ז"ל. מחר יתקיים הדיון בעניין שחרורו עד תום ההליכים (אקטואליה)
יקב המצודה שנשרףמחדלי השריפות בקיץ סמל להזנחה פושעתעו"ד דוד מנע
השריפות בהרי ירושלים עדיין בעיצומן אך פינוי אלפי תושבים, פגיעה ברכוש ונזקים קשים לטבע, הם סמל להזנחה ורשלנות פושעת, עו"ד דוד מנע על הכשלים ועל הפיצויים (חוק ומשפט)
תקדים: חדלות פירעון - גם מחובות למע"מתקדים: חדלות פירעון - גם מחובות למע"מקובי רוזן2
בדיון בערעור שהתקיים, נפסקה פסקה תקדימית לפיה ניתן להיכנס להליכי חדלות פירעון - גם בשל חובות שהצטברו במרמה למע"מ "זהו האינטרס שלנו כמדינה" (חדשות משפט)
בפעם השלישית: הוארך מעצר דוקרי החסידבפעם השלישית: הוארך מעצר דוקרי החסידחיים גולדברג1
לקראת הגשת כתב אישום כנגד החשודים, ביקשה הפרקליטות להשלים עוד מספר פעולות חקירה ובית המשפט האריך את מעצר החשודים בדקירת החסיד לפני כחודש ימים (חדשות)
אילוסטרציהגנבו רכב מירושלים, ונסעו לאילת ללא רישיוןחיים גולדברג10
שלושה צעירים בעלי חזות חרדית נעצרו בכניסה לעיר אילת על ידי המשטרה. החשד: גניבת רכב, נהיגה ללא רישיון נהיגה, וחשד שביצעו תאונת דרכים ולא דיווחו למשטרה (פלילי)
הסדר טיעון ואישום נגד חנין זועבי ובכירי בל"דהסדר טיעון ואישום נגד חנין זועבי ובכירי בל"דכיכר השבת5
פרקליטות המדינה הגיעה להסדר טיעון עם בכירים במפלגת בל"ד, בהם חברת הכנסת לשעבר חנין זועבי • הם יודו, יורשעו, ויטילו עליהם עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנסות (חדשות)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
אולמרט ונתניהו. ארכיון
אלחנן גבאי
"חולה נפש"; האם זה לשון הרע?
ד' באב תשפא5
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6