ארכיון. חנות סלולר בירושליםסירב לקנות 'תעודת כשרות'; בית המשפט הוציא צו הרחקה למטרידים
ח' בחשוון תשפב | 14.10.21
בית המשפט קיבל את טענת בעל חנות סלולר, שסיפר במפורט איך שלושה חרדים הטרידו את חייו - רק כי לא הסכים לקנות "תעודת כשרות" לחנותו: "קשה לי למכור; אני מפחד" (משפט)
זדורוב הבוקר בבית המשפטהשופטים דחו את בקשתה של ראדה; 'מנוול'מישאל לוי8
העדויות במשפטו של זדורוב החלו באווירה מתוחה. ראש צוות החקירה נחקר, ואילנה ראדה כינתה אותו 'מנוול'. עורך דינו של זדורוב צעק כי תפרו לזדורוב תיק. המשפט יארך כשנה (פלילי)
סבסטיאן קורץקנצלר אוסטריה קורץ הודיע: "אני מתפטר"יוסי נכטיגל3
לאחר שנחשד בנתינת שוחד כדי לקדם לעצמו סיקור חיובי, קנצלר אוסטריה הצעיר סבסטיאן קורץ, הודיע הערב, שהחליט להתפטר מתפקידו; מי יחליף אותו בתפקיד? (חדשות, בעולם)
קורץקנצלר אוסטריה קורץ חשוד בקבלת שוחדציקי ברנדוין2
חוקרים מהיחידה למאבק בשחיתות באוסטריה פשטו על משרדיו של הקנצלר קורץ, בחשד שקנה שטחי פרסום באמצעות משרד האוצר כדי לקדם לעצמו סיקור חיובי (בעולם)
מחנה הריכוז במהלך ספירהנאצי שהיה שותף לרצח אלפי יהודים, נתפס ועומד למשפטציקי ברנדוין15
משפטו של שומר במחנה הריכוז זקסנהאוזן נפתח, אחרי שעל פי התביעה, בזמן השואה היה שותף להרג של 3,500 בני אדם, בהם יהודים • בגרמניה מנהלים חקירה כנגד 17 חשודים נוספים (עולם)
רכבת קלה נוסעת בירושלים. האיץ - ופגע בקשישחרדי מואשם בגרימת מוות ברשלנות לקשישחיים גולדברג7
כתב אישום הוגש נגד צעיר חרדי, שבשעה שרכב על אופניו ב-2017 בשוק מחנה יהודה בפראות מול רכבת קלה נוסעת, גרם לפציעה קשה לקשיש, שלאחר מכן מת מפצעיו (משפט)
אילוסטרציההמזימה: חטף הצקות והאשים את מי שהלווה לו כסףקובי אטינגר1
בעל חברה בתחום השיווק מצא עצמו נחקר על כך שזרק רימון יד וראש כרות של כבש לדירת עבריין • בדיקה קצרה חשפה את הסיפור מאחורי המזימה (חוק ומשפט)
מחנה הריכוז שטוטהוף בו עבדהצו מעצר כנגד נאצית שלא הגיעה למשפטציקי ברנדוין6
מזכירה במחנה הריכוז 'שטוטהוף', שסיעה על פי החשד לרצח של כ-11 אלף בני אדם בהם יהודים, לא התייצבה לדיון בעניינה. כנגד הנאצית בת ה-96 הוצא צו מעצר (בעולם)
נתלה על הרכבניסה לפגוע בבעל רכב, בעת שגנב את רכבוקובי רוזן6
כנגד תושב לוד בן 40, הוגש כתב אישום, לאחר שנלכד במצלמות האבטחה, גונב רכב מונע, ומנסה לפגוע בבעל הרכב, שניסה להיתלות על מכסה המנוע • צפו בתיעוד (בארץ)
עופר אטיאס, החשוד בהצתההצהרת תובע נגד החשוד בהצתה • תיעודחיים גולדברג10
תושב בית שמש, חשוד בהצתת חורשה סמוך לכביש 38, המשטרה הגישה כנגדו היום הצהרת תובע והסבירה, כי רק בנס לא נגרם נזק גדול - ברכוש ובנפש • צפו בהצתה (בארץ)
קיבוץ 'ניר דוד'בית המשפט קבע: 'נחל האסי' ייפתח לכולםקובי אטינגר11
הסוף למאבק החברתי על נחל האסי? לאחר שלפני כחודש, דחו העותרים את הצעת הפשרה לפיה, חלקים מהנחל יפתחו ותהיה הגבלת מבקרים, בית המשפט קבע כי על המדינה לגבש הסדר (משפט)
ויז'ניץ מאנסי בבית שמשהגבאי לא עונה לטלפון; המשטרה: נחלט כסףחיים גולדברג7
חמש שנים אחרי הגניבה ב'ויז'ניץ' בבית שמש, והמשטרה רוצה להחזיר את הכסף שנגנב לקופת המדינה, וזאת כי גבאי בית הכנסת לא עונה לטלפון המנסה ליצור עמו קשר (חסידים)
תקדים: חדלות פירעון - גם מחובות למע"מתקדים: חדלות פירעון - גם מחובות למע"מקובי רוזן2
בדיון בערעור שהתקיים, נפסקה פסקה תקדימית לפיה ניתן להיכנס להליכי חדלות פירעון - גם בשל חובות שהצטברו במרמה למע"מ "זהו האינטרס שלנו כמדינה" (חדשות משפט)
בפעם השלישית: הוארך מעצר דוקרי החסידבפעם השלישית: הוארך מעצר דוקרי החסידחיים גולדברג1
לקראת הגשת כתב אישום כנגד החשודים, ביקשה הפרקליטות להשלים עוד מספר פעולות חקירה ובית המשפט האריך את מעצר החשודים בדקירת החסיד לפני כחודש ימים (חדשות)
ביטן בבית המשפטח"כ דוד ביטן: "הפרקליטות גוליית ואני דוד"יוני גבאי5
אחרי שהוגש כתב אישום כנגד ח"כ דוד ביטן מהליכוד באשמת שוחד, התייחס ביטן בריאיון שהעניק ואמר כי כתב האישום "לא נראה טוב, אבל בסופו של דבר הכל יפול בבית משפט" (פוליטי)
הציבו ארון בחדר המדרגות - ונתבעוהציבו ארון בחדר המדרגות - ונתבעומישאל לוי9
דיירת בניין תבעה את שכניה בטענה שהניחו ארון בחדר המדרגות מול ביתה, וזה לדבריה - שימוש אסור ברכוש המשותף. המפקח על מקרקעין הורה להזיז את הארון (משפט)
אכיפת קורונה בביתר, אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמראישום: תקף שוטרים שאכפו הנחיות בבי"כחיים גולדברג2
כתב אישום הוגש כנגד תושב ביתר, כשבמהלך ימי הסגר השלישי תקף שוטרים שהגיעו לבצע אכיפה בבית כנסת. הוא נאשם בהפרעה לשוטר בתפקיד, איומים ושימוש בכוח (משפט)
פרקליט המדינה החליט: משפט חוזר לזדורובפרקליט המדינה החליט: משפט חוזר לזדורובכיכר השבת5
פרקליט המדינה, עמית איסמן, הודיע הערב, כי החליט לנהל בשנית את משפטו של רומן זדורוב, הנאשם ברצח הנערה תאיר ראדה, זאת לאחר בחינה מחודשת של התיק (אקטואליה)
טביעת אצבעהמשטרה חייבה חרדי לחלל שבת - ותפצהחיים גולדברג7
צעיר חרדי, הובא לתחנת המשטרה בעיצומה של שבת קודש, וחויב לתת טביעות אצבע - תוך חילול שבת. הצעיר תבע את המשטרה והשופט קבע כי המשטרה תפצה אותו (אקטואליה)
ח"כ דוד ביטןשוחד ומרמה; כתב אישום נגד חה"כ דוד ביטןחיים גולדברג6
היועמ"ש החליט להעמיד לדין את יו"ר הקואליציה לשעבר על עבירות שקיים בראשל"צ. לביטן אין חסינות מיידית, אלא יצטרך לבקש אותה מוועדת הכנסת, צעד שסביר שלא יעשה (פלילי)
נתניהו בפתיחת שלב הטיעוניםסנגורי ראש האופוזיציה: "תיק 4000 נמצא בסכנת קריסה"רפאל כהן13
פרקליטי רה"מ לשעבר בנימין נתניהו ובעלי וואלה טוענים: החומרים החדשים שהגיעו לידינו דרמטיים, ופוגעים בכתב האישום שהוגש • שלושה חודשים לפתיחת שלב הטיעונים, ניתוח תיק 4000 (משפט)
עד המפתח אילן ישועה, בבית המשפטבקשת התביעה: משפט נתניהו נדחה בשבועכיכר השבת
הפרקליטות ביקשה ארכה של שבוע, על מנת להעביר להגנה את החומרים החדשים מהטלפון הנייד של מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה. ביה"מ המחוזי נעתר לבקשה (משפט)
אילוסטרציהמורה בת"ת בלוד נעצר; חשד שסחט קטיניםשאול כהנא27
מורה בתלמוד תורה ממ"ד במרכז הארץ נחשד שסחט קטינים ברשת באיומים כשביקש לקבל תמונות אסורות • בתום פעולה סמויה של משטרת ישראל החשוד נעצר. מעצרו הוארך (בארץ)
יעקב אדריהמלצה להעמיד לדין את ר"ע אור עקיבאקובי אטינגר
ביאח"ה ממליצים להעמיד לדין את השר לשעבר וראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי - לדין וזאת בשל תשתית ראייתית לשוחד, מרמה והפרת אמונים, אלימות ועבירות מס (חדשות)
ישועה בכניסה לבית המשפטישועה טוען: הפסקתי שידור חי לבקשת חפץכיכר השבת1
פחות מיממה לאחר שנתניהו סיים את תפקידו כראש הממשלה, היום (שני) נמשך הדיון במשפטו. "חפץ ידע שאני צריך לעשות את מה שהוא רוצה" אמר ישועה בדיון (משפט)
יאיר נתניהושאשא ביטון תובעת סכום ענק מיאיר נתניהוכיכר השבת13
לאחר שהתעלם ממכתב ההתראה, שרת החינוך המיועדת, החליטה לתבוע את בנו של ראש הממשלה בסכום של חצי מיליון ש"ח • נתניהו: "ניסיון השתקה מקושקש והזוי" (חדשות)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17