שערי מט"ח:4.20  $3.63  
מוצא"ש, י' בחשוון תשפ"ב   16.10.21 חדשות חרדים
כמות הסוכר שתצרכו בחגיםכמה "עולה" לכם השתייה המתוקה בחגים?
י"ח בתשרי תשפב | 24.09.21
כל השבוע נמנעים מטעמי בריאות ורק בשבתות וחגים שותים שתיה מתוקה? תקראו מה אומרת על כך הדיאטנית רוחמה פרנקל, יועצת משרד הבריאות למגזר החרדי (חדשות בריאות)
הסיבה לצינון: התמכרות לאינטרנטמצוננים כל הזמן? יש לכך סיבה שתפתיע אתכםחיה כהן2
מחקר איטלקי מצא קשר מפתיע בין שימוש מופרז באינטרנט ומסכים לבין עלייה בסיכון לחלות בשפעת ולהתקרר הרבה יותר מאנשים אחרים - ונגיף הקורונה רק החמיר את זה (מחקרים)
מסקרן: מה קורה לגוף במהלך 25 שעות של צום?מסקרן: מה קורה לגוף במהלך 25 שעות של צום?חיה כהן3
אמנם ביום הקדוש הזה אנחנו משתדלים להתרכז בסליחה, תשובה והתעלות רוחנית, אך אם נבין את התהליך שהגוף עובר, יתכן שיהיה לנו קל יותר לשרוד צום ממושך (בריאות)
צום קל ומועיל באמת: כך תתכוננו ליום כיפורצום קל ומועיל באמת: כך תתכוננו ליום כיפוראביטל לוי
אתם כבר יודעים את הכללים: הרבה מים, מאכלים מזינים, לא חריפים ולא כבדים - זה על קצה המזלג. ובכן, אנחנו פה רק כדי להזכיר. הנה המדריך לתזונה נכונה לקראת צום יום כיפור (בריאות)
לעבור בקלות את צום יום כיפורתתחילו מהיום: כך תעברו את הצום בקלותחיה כהן1
למלא את הגוף בנוזלים ולהקפיד על יציאה הדרגתית מהצום. כיצד נעבור בקלות את צום יום כיפור, כדי שנוכל להתרכז במה שחשוב באמת ביום הקדוש? הנה המדריך המלא (בריאות)
לשתות קפה מיד על הבוקר? לא מומלץשותים קפה על הבוקר? מדובר בטעות - וזו הסיבהכיכר השבת4
אם אתם כמונו, כנראה שאסור לפנות אליכם בבוקר לפני שסיימתם עם הקפה, אך הנה שתי סיבות חשובות שכדאי מאוד לחכות ולא לשתות אותו מיד על הבוקר (מחקרים, בריאות)
מומחית שינה: *זהו* אורך השנ"ץ המושלםמומחית שינה: *זהו* אורך השנ"ץ המושלםאביטל לוי3
הבוקר שלכם היה עמוס להחריד והנה, הגיעה השעה 3 אחר הצהריים ואתם מתקשים להשאיר את עיניכם פקוחות, אז אתם שוקלים לקחת תנומה קלה. כך תגרמו לה להיות אפקטיבית (בריאות)
אל תעשו את הטעות הזו אם יש לכם אקנהאל תעשו את הטעות הזו אם יש לכם אקנהאביטל לוי
איזה פלא. יום אחד יש לכם עור חלק ולמחרת, הפנים שלכם דומות לפיצה רוחשת. אם אתם מתמודדים עם אקנה ומטפלים בו, יש דבר אחד שאתם חייבים לשים לב אליו (בריאות)
ההשלכות השליליות של אכילה מהירה3 דברים לא נעימים שקורים אם אוכלים מהרחיה כהן
אם אתם תמיד מסיימים לאכול לפני כולם, הכתבה הזו בשבילכם. אם לא, דאגו להעביר אותה למי שצריך לקרוא את זה - ואתם יודעים למי אנחנו מתכוונים (מחקרים, בריאות)
מצטערים - צריך דנ"א ייחודי כדי להגיע ל100מצטערים - צריך דנ"א ייחודי כדי להגיע ל100חיה כהן2
מכירים את הקשישים האלה שהגיעו לגילאים מופלגים וה"סוד" שלהם זה עישון מקטרת לצד כוס וויסקי? יתכן שהם בעצם צודקים. חוקרים מצאו שלבני 100 יש דנ"א ייחודי (בריאות)
עוד בלהיות בריא ולהישאר בריא / בריאות
המאכל האהוב הזה יכול למנוע אלצהיימר
אורח חיים בריאהמאכל האהוב הזה יכול למנוע אלצהיימראביטל לוי3

הנה סיבה נוספת מדוע ארוחת הבוקר היא החשובה ביותר ביום: מחקר גילה כי מרכיב אחד ספציפי (שהוא גם ממש טעים) שאנו נוהגים לאכול בה, יכול למנוע אלצהיימר. לקחנו (בריאות)

כותב השורות
בעקבות האסון במירוןלהקדים רפואה למכה // הרב בצלאל כהןבצלאל כהן4

כל אדם חולה, עני, נכה, זקן, בודד, פגוע נפש,, או יולדת או בעל שמחה כלשהי, יודע שהמקום הטוב ביותר לקבל בו עזרה ותמיכה הוא בקהילה החרדית // בעקבות האסון במירון (דעות)

האזנה לשירים עצובים טובה למצב הרוח
להיות בריא להישאר בריאהאזנה לשירים עצובים טובה למצב הרוחאביטל לוי

מזילים דמעות למשמע כל נעימה נוגעת ללב? כנראה שחבריכם מכנים אתכם "בכיינים". אך יש מחקר שמגבה אתכם ומוכיח כי לבכי בעת שמיעת מוזיקה עצובה יש אפקט הפוך (בריאות)

כיבוי נרות על עוגת יום הולדת מזיק לבריאות
להיות בריא להישאר בריאכיבוי נרות על עוגת יום הולדת מזיק לבריאותאביטל לוי5

אולי כדאי שתשקלו מחדש את המנהג של כיבוי נרות על עוגת יום הולדת, מכיוון שחוקרים מצאו שהוא יכול להגדיל את כמות החיידקים על העוגה ב-1,400 אחוזים (בריאות)

להיות בריא ולהישאר בריא

בריאות בכיכר השבת בשיתוף עם מאוחדת. מדור ייחודי במגוון נושאים בתחום בריאות המשפחה. טובי המומחים בארץ, מידע מקיף, ומחקרים מעמיקים. במהלך התפתחות הילד נצעד אתכם שלב אחר שלב במקצועיות ואהבה.