האומיקרון מתפשטקורונה: כ-4,000 מאומתים ביממה האחרונהדוד הכהן4
בתוך שבוע מספר הנדבקים כמעט שילש את עצמו, וגל התחלואה עוד לא בשיאו. בבתי החולים ישנם 94 חולים במצב קשה - כ-80% מהם לא חוסנו • שיעור הדבקה גבוה (בריאות)
כחצי מיליון נדבקים ביממה אחת בארה"בכחצי מיליון נדבקים ביממה אחת בארה"ביוסי נכטיגל1
שיא עולמי במספר הנדבקים היומי נרשם אתמול בארה"ב, אחרי כמיליון וחצי נדבקים בכל העולם יום קודם לכן. שיאי תחלואה נרשמו גם בבריטניה, ספרד וצרפת (הקורונה בעולם)
מחוסנים יבדקו באנטיגן - וישוחררו מהבידודמחוסנים יבדקו באנטיגן - וישוחררו מהבידודדוד הכהן4
לאחר שהכניס עשרות אלפי מחוסנים לבידוד, משרד הבריאות משנה את יחסו לאומיקרון, ומשחרר מבידוד כל מחוסן, ובלבד שיקבל תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן, במימון המדינה (ארץ)
אלו הן המדינות האדומות החדשות ברשימהאלו הן המדינות האדומות החדשות ברשימהכיכר השבת
חברי קבינט הקורונה אישרו את המלצת הוועדה לסיווג מדינות במשרד הבריאות, לפיה מקסיקו תתווסף לרשימת המדינות האדומות. מדינות רבות עברו ממצב "אדום" ל"כתום" (קורונה)
בכירים שוקלים: הדבקה המונית נגד קורונהבכירים שוקלים: הדבקה המונית נגד קורונהכיכר השבת5
על רקע התחלואה הגוברת, משרד הבריאות מפרסם הערב את נתוני התחלואה בזן ה'אומיקרון' של נגיף הקורונה. בכירים במשרד הבריאות שוקלים בקול מודל הדבקה המונית (חדשות)
מחוסנים ישוחררו מבידוד עם בדיקה שליליתמחוסנים ישוחררו מבידוד עם בדיקה שליליתדניאל הרץ6
ראש הממשלה נפתלי בנט אמר בתדרוך לעיתונאים כי מחוסנים שייחשפו לחולה מאומת ישוחררו מבידוד אחרי בדיקה שלילית אחת - גם אם נחשפו לחולה בזן האומיקרון (קורונה)
ד"ר אורטל נאמןד"ר נאמן: "כדאי להמתין עם החיסון הרביעי"דוד הכהן3
"דווקא כמי שצידדה במתן חיסונים לכלל האוכלוסייה וכמה שיותר מהר, כעת יש להמתין מספר שבועות, על מנת לבחון את החיסון הרביעי", טוענת ד"ר אורטל נאמן • צפו (אקטואלי)
יותר מ-2,000 חולי קורונה אובחנו מהבוקריותר מ-2,000 חולי קורונה אובחנו מהבוקרדוד הכהן1
בצל התפשטות האומיקרון בישראל, משרד הבריאות מעדכן כי מאז הבוקר אובחנו מעל אלפיים בני אדם כחולים בקורונה - שיא לגל הנוכחי. מספר החולים קשה נותר יציב (קורונה, ארץ)
בדיקת קורונה, אילוסטרציהתחלואה מתפשטת: 50% מהמאומתים אתמול מהאומיקרוןמישאל לוי2
בישיבת קבינט הקורונה הבוקר עלה כי מחצית מהנדבקים בקורונה ביממה האחרונה הם נדבקים בזן האומיקרון • אין שינוי משמעותי במאושפזים • בנט: "איש לא יחמוק מהגל הזה" (חדשות קורונה, ארץ)
עלייה בתחלואה אך בינתיים מעט מאושפזיםעלייה בתחלואה אך בינתיים מעט מאושפזיםכיכר השבת1
סימן לאופטימיות? נתונים מעודדים מהעולם על התפשטות האומיקרון: אמנם יש הרבה נדבקים, אך מספר המאושפזים לא עולה - בניגוד לגלים הקודמים • תמונת מצב עולמית (קורונה)
התפרצות קורונה בסין, הוטלו צעדים נוקשיםהתפרצות קורונה בסין, הוטלו צעדים נוקשיםכיכר השבת1
מאות מאומתים סימפטומטיים בעיר שיאן שבמרכז סין. הרשויות לא לוקחות סיכון והטילו על העיר סגר נוקשה במיוחד, לצד החלטה לחטאות את העיר. הנדבקים לא הגיעו מחו"ל (קורונה)
ניצן הורביץשר הבריאות ניצן הורביץ: "השמיים יפתחו"כיכר השבת9
שר הבריאות אמר הערב כי לנוכח גל התחלואה הגדול והעובדה שכבר לא ניתן למנוע את התפשטות האומיקרון באמצעות סגירת השמים, צפויים השמים להיפתח (קורונה)
תחלואת הילדים: כך מתכוננים בבתי החוליםתחלואת הילדים: כך מתכוננים בבתי החוליםדוד הכהן1
בעקבות עלייה משמעותית בנתוני הילדים המאושפזים בעולם מנגיף הקורונה - במשרד הבריאות יוצאים במסמך הנחיות לבתי החולים: היערכו לזינוק באשפוז ילדים מקורונה (קורונה)
לראשונה בעולם: בישראל יחקרו חיסון רביעילראשונה בעולם: בישראל יחקרו חיסון רביעימישאל לוי3
מחר, לראשונה בעולם, יחל בשיבא מחקר שבמסגרתו יינתן חיסון רביעי לקורונה למתנדבים עובדי בריאות העומדים בקריטריונים. הניסוי נעשה לאור הגל החמישי המתגבר (בארץ)
קבינט הקורונה אישר את מתווה הלימודיםקבינט הקורונה אישר את מתווה הלימודיםכיכר השבת
שוב הגבלות על מערכת החינוך, ברשויות כתומות ואדומות לא יתקיימו לימודים פרונטאליים בכיתות ז'-י"ב בהן שיעור המחוסנים קטן מ-70%, אלא בשטח פתוח או בזום (קורונה)
"הילדים צריכים להתחסן בין השאר כדי שלא יפגעו מתסמונת ה PIMS" בביקורו אצל הרב קנייבסקיפרופ' רן בליצר: "אי וודאות שטרם הכרנו"כיכר בשיתוף משה"ב
"ברגע שהגל הזה יתפרץ בישראל, העליה בקצב התפשטות הנגיף לא תהיה עוד בקצב בו הורגלנו מגלי התחלואה הקודמים, אם לשפוט לאור הממדים והקצב בהם הוא תופס תאוצה בחו"ל" (בריאות)
מספר הנדבקים מזנק - ומדינות העולם שוקלות הגבלותמספר הנדבקים מזנק - ומדינות העולם שוקלות הגבלותדוד הכהן
יותר מ-100,000 בריטים אומתו אתמול לקורונה, זינוק של 60% ביחס לשבוע שחלף • בארה"ב המספר זינק תוך יום בקצב שלא נראה שנה • הזן החדש מתפשט, והעולם בכוננות ספיגה (בריאות)
גלולת ה-Paxlovidה-FDA העניק אישור חירום לתרופת פייזרדוד הכהן5
מנהל התרופות בארה"ב נתן את אישורו לתרופת פייזר נגד קורונה, העוברת באמצעות כדור, וע"פ מחקרים יעילה גם נגד זן האומיקרון. בקרוב: מדינות נוספות תצטרפנה (בעולם)
ירידה במאומתים החדשים; 80 במצב קשהירידה במאומתים החדשים; 80 במצב קשהכיכר השבת
903 מאומתים חדשים לקורונה ביממה האחרונה מתוך 82,141 נבדקים שהם 1.1%; נמשכת הירידה בחולים הקשים ומספרם עומד הבוקר על 80, בהם 38 מונשמים (אקטואליה)
בשל הנגיף: המגזר הציבורי ב-50% נוכחותבשל הנגיף: המגזר הציבורי ב-50% נוכחותכיכר השבת2
בשל התפשטות זן האומיקרון, הממשלה אישרה מעבר ל-50% נוכחות במקום העבודה במגזר הממשלתי והציבורי. ההחלטה תחל מיום ראשון הקרוב ובינתיים למשך עשרה ימים (קורונה)
בתי חולים. ארכיוןבינתיים אין עלייה בחולים הקשים, אך בבתי החולים נלחציםכיכר השבת
ווריאנט ה'אומיקרון' מתפשט בישראל, אתמול נרשמה עלייה משמעותית במספר המאומתים ובמערכת הבריאות החלו להיערך לפתיחת מחלקות הקורונה מחדש, למרות שבינתיים המצב הינו רגוע (קורונה)
בדיקות קורונה ביווןהקורונה באירופה: הולנד נכנסה לסגר כלליכיכר השבת
זן האומיקרון מתפשט באירופה באופן מהיר, אך בינתיים הולנד היחידה שהטילה סגר כללי עד ל־14 בינואר תקופה בה הילדים ואנשים רבים בחופש, בניסיון לעצור את ההתפשטות (בעולם)
פרופסור חזי לויפרופ' חזי לוי: ייתכן והייתי שוקל מנה רביעיתכיכר השבת3
מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר פרופ' חזי לוי התייחס לעליה בתחלואת האומיקרון והעובדה שגם מחו נדבקו בו ואמר כי ייתכן והיה שוקל כבר מנה רביעית לפחות בקרב מבוגרים (ארץ)
בנט במסיבת העיתונאים: 'הגל החמישי כאן'בנט במסיבת העיתונאים: 'הגל החמישי כאן'רפאל כהן43
ראש הממשלה נפתלי בנט ערך מסיבת העיתונאים על מצב הקורונה. בנט: "לפני שלושה שבועות התרעתי שגל חדש בדרך. אמרו שאני היסטרי אבל קנינו זמן שאוזל" (עדכון קורונה)
האומיקרון ממשיך להתפשט: 40 חולים היוםהאומיקרון ממשיך להתפשט: 40 חולים היוםכיכר השבת1
ממשיכה מגמת התפשטות האומיקרון. היום, זוהו 40 מאומתים חדשים לוראיינט האומיקרון ועד כה זוהו בישראל 175 מאומתים לזן החדש, זאת לצד עוד 380 מקרים חשודים (בארץ)
עלייה באחוזי המאומתים בימים האחרוניםעלייה באחוזי המאומתים בימים האחרוניםכיכר השבת2
אחוז הנבדקים החיוביים מטפס בימים האחרונים שוב. 838 מאומתים חדשים אתמול, מתוך 95,479 נבדקים לגילוי הנגיף אתמול - 0.89% מאומתים. עלייה גם במקדם ההדבקה (בארץ)

קורונה - כל המידע בכיכר השבת

קורונה - כל המידע והעדכונים על התפשטות הנגיף בישראל ובעולם, ההתמודדות, המניעה ודרכי הטיפול

כיכר facebook
למה? מי ששומר על ההנחיות נדבק / דעה
בתיה שגב
למה? מי ששומר על ההנחיות נדבק / דעה
י"א בתשרי תשפא34
"לסגור בתי הכנסת" / ח"כ בצלאל סמוטריץ'
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
"לסגור בתי הכנסת" / ח"כ בצלאל סמוטריץ'
ה' בתשרי תשפא21