לקיחת משכנתא | ארכיוןמדוע בנק ישראל לא מאפשר את הגדלת המשכנתא?
כ' בסיון תשפב | 19.06.22
בני סולומון
בנק ישראל מאפשר לקחת משכנתא - עד 70% משווי הדירה, בדיון שנערך היום בכנסת, ניסה ח"כ אורי מקלב מדוע לא מאפשרים יותר ונותנים לציבור להסתמך על הלוואה משלימה • צפו (כלכלה)
אילוסטרציהגם מוצרי בסיס| מסתמן: מחיר החלב יתייקרקובי אטינגר2
על פי ההערכות, בשל המצב העולמי, ולמרות שמחיר החלב מפוקח - מחירו צפוי לעלות בעוד קצת יותר משבועיים • בשלב הנוכחי עדיין לא ברור בכמה יתייקר מחירו של החלב (כלכלה)
קניות בשוק ברמלהנמוך מהצפי: כמה האינפלציה עלתה השנה?רפאל כהן
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את סיכום החודש שעבר בכלכלת ישראל, וממנו עולה כי מחירי הדיור בבלימה מסוימת, ואילו בשלל מוצרים אחרים העלייה לא מפסיקה (ארץ)
ליברמןליברמן: "אין עליה של 30 אחוזים בשכירות"כיכר השבת17
שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס היום בריאיון בנוגע לזינוק במחירי השכירויות וטען: "אין עליה של 30-40 אחוזים במחירי השכירות בשום מקום בארץ אולי ב-2-3 רחובות בת"א" (ארץ)
בנין בהליכי בנייהמשרד השיכון: עוד הגרלות על דירות חדשותרפאל כהן3
משרד הבינוי והשיכון הודיע על סבב ההגרלות השני מתוך שלושה המתוכננים עד סיום השנה לדירות לזוגות צעירים. בין הערים ברשימה הנוכחית: ירושלים, אשדוד ובית שמש (כלכלה)
שר האוצר ליברמןליברמן בהכרזה: "עצרנו את הכנת התקציב"רפאל כהן3
שר האוצר, שרק לפני שבועיים הכריז כי התקציב יעבור בסוף יוני בממשלה, הודיע כי הכל מוקפא עד ש"ייעשה סדר". על שכר המורים אמר ליברמן: "צריך סנכרון בין החופשים" (כלכלה)
פרויקט בבנייה בבית שמשקניתם דירה חדשה? זה התיקון הצפוי לחוקיוני גבאי4
הצעת החוק של יו"ר 'הציונות הדתית' לשינוי מדד תשומת הבניה, דבר שעשוי לחסוך כסף רב לרוכשי דירות הועברה לוועדת הכספים לאחר שהוצמד להצעת הממשלה (פוליטי)
אהרון פרנקלהפוניבז'ער השלים עסקת ענק | כל הפרטיםקובי אטינגר5
אהרון פרנקל, בוגר ישיבת פוניבז', השלים היום את עסקת הענק ב'גב ים'; מדובר באחת מהעסקאות הגדולות בתולדות שוק ההון הישראלי, והגדולה בהיסטוריית ענף הנדל"ן (כלכלה)
עסקאות הארנק הדיגיטלי בישראל בנסיקהעסקאות הארנק הדיגיטלי בישראל בנסיקהכיכר השבת
על פי נתוני שב"א – לראשונה, ההוצאות בארנקים הדיגיטליים בחודש אפריל מעל מיליארד ש"ח: גידול של 18% לעומת חודש מרץ ההוצאות בארנקים דיגיטליים היוו 6.3% מסך ההוצאות בעסקאות פיזיות (כלכלה)
תדלוקשיא של 8 שנים: זינוק דרמטי במחירי הדלקמישאל לוי22
בצל הביקורת על יוקר המחייה, במשרד האנרגיה מכריזים כי משלישי בחצות מחיר הדלק יזנק לשיא שלא היה כמותו ב-8 השנים האחרונות • בכירים לשעבר: בטלו את מס הבלו (בארץ)
נציגי הגנת הפרטיות ערכו ביקור ב'שטראוס'נציגי הגנת הפרטיות ערכו ביקור ב'שטראוס'בני סולומון
אחרי שערכה את הריקול הגדול בתולדות המדינה, נציגי הרשות להגנת הפרטיות הגיעו הבוקר למשרד חברת שטראוס, זאת בעקבות מידע שהועבר על חשש לפגיעה בצרכנים (ארץ)
יאיר גולן, היום בכנסתגולן: 'אבדוק מדוע משלמים למעונות מראש'קובי אטינגר3
יש לכם ילד במעון ועד שאתם מקבלים דרגה, אתם נאלצים לשלם סכומי עתק ולקחת הלוואות כדי לממן זאת? סגן שרת הכלכלה, התחייב היום במליאה - לבדוק את הנושא (אקטואלי)
בנק ישראלבנק ישראל העלה באופן חד את הריביתבני סולומון6
ניסיון בלימת האינפלציה: בנק ישראל הודיע היום כי החליט לעלות באופן חד את הריבית הבסיסית במשק • הריבית תעמוד על 0.75% - עלייה של 0.4% • עלייה שניה ברציפות (כלכלה)
זהירות, הונאה!!קיבלתם מייל מחברת החשמל? - זו הונאהבני סולומון
בחברת החשמל מזהירים היום, כי קיבלו דיווחים על לקוחות שקיבלו מייל, המודיע על חיוב כפול בחשבון החשמל - ואם הם רוצים החזר, הם צריכים ללחוץ על לינק; "זו הונאה" (חדשות)
מעצר חשודים בפרשההמיליארדר נעצר בחשד למעורבות בפשיעהחיים גולדברג7
איל נדל"ן גדול מאזור הדרום, נעצר היום, בחשד למעורבות בביצוע עבירות של סחיטה באיומים, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות • מעצר חשודים אחרים - הוארך (ארץ)
האינפלציה מפחידה, מה עושים?האינפלציה מפחידה, מה עושים?שלום שטיינברג3
בחודשיים האחרונים מדד המחירים לצרכן עולה דרמטית, כמו גם מדד תשומות הבנייה ומדד מחירי הדיור. בנק ישראל נכנס לדריכות 'אינפלציה' ומעלה ריביות. האם זהו הפתרון? (פרשנות)
בנייה בבית שמש | אילוסטרציהמתייקר שוב: עלייה של 16% במחירי הדירותבני סולומון7
בחודשיים האחרונים מחירי הדירות עלו ב-1.9% ובכך השלימו עלייה של 16.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עליות מחירים בולטות גם במחירי הירקות, ההלבשה והתחבורה (ארץ)
בנייה חדשה בישראל בשנת 2021זו ההצעה החדשה לבלימת מחירי הדירותרפאל כהן11
למרות פרפורי הגסיסה של הממשלה הנוכחית, היום פורסם תזכיר חוק המציע תיקונים בחוק המכר, הקשור לדרך בה קונים דירות • הערכה: מאות אלפי שקלים יכולים להיחסך (כלכלה)
דירות חדשות בישראלמדוע אנו מוכנים לשלם יקר על דירות? • צפומישאל לוי5
בפעם הראשונה בהיסטוריה הישראלית, משכנתה של זוג ממוצע עומד על מעל מיליון שקלים, איך זה ייתכן? מדוע זה קרה? מי האחראי על העליות ועוד • צפו במשחקי הכיס (ארץ)
שר האוצר ליברמןהמדינה לבג"ץ: גזירת המעונות נדחית בשנהרפאל כהן12
אחרי ששר האוצר ליברמן נכנע לאולטימטום של ח"כ ניר אורבך מימינה ודחה את תחילת ביטול הסבסוד לאברכים, כעת המדינה הודיעה זאת לבג"ץ כעמדתה הרשמית (כלכלה, בארץ)
הריקול בשטראוס הורחב לכלל הממתקיםהריקול בשטראוס הורחב לכלל הממתקיםכיכר השבת2
אחרי שהתגלו ליקויים בממתקים שונים של חברת 'שטראוס', ואחרי שהוכרז ריקול על עשרות מוצרים, כעת החליטו בחברה על ריקול לכלל המוצרים במפעל הממתקים בנוף הגליל (ארץ)
מהלילה בחצות: מחיר הדלק יוזל בחצי שקלמהלילה בחצות: מחיר הדלק יוזל בחצי שקלדניאל הרץ1
לצד הזינוק במחירי הנפט והדלק ברחבי העולם, ואחרי שיאים של שנים רבות במחירי הדלק בישראל, החל מהלילה בחצות יוזל מחיר הדלק בחצי שקל, זאת בשל הורדת מס הבלו (כלכלה)
אמיר ירון, נגיד בנק ישראלבנק ישראל: הריבית תעלה בשיעור של 0.25בני סולומון
הוועדה המוניטרית של בנק ישראל, הודיעה היום, כי החליטה להעלות את הריבית ב-0.25 אחוזים, לרמה של 0.35% • ההחלטה תשפיע על המשכנתאות והלוואות האזרחים (בארץ)
מחר: מחיר הדלק יעלה שוב ב-39 אג' לליטרמחר: מחיר הדלק יעלה שוב ב-39 אג' לליטרכיכר השבת2
בלילה שבין חמישי לשישי, מחיר הדלק יעלה ב-39 אגורות ויעמוד על 7.44 שקל לליטר! זהו החודש השלישי ברציפות של עלייה דרמטית במחיר הדלק שמצטרף לגל ההתייקרויות (בארץ)
מחירי הדיור מזנקים ב-13%, והכל מתייקרמחירי הדיור מזנקים ב-13%, והכל מתייקררפאל כהן3
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים מהם עולה כי מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.7% בחודש האחרון; מחירי הדירות בעלייה של 13% לעומת השנה שעברה (כלכלה, ארץ)
בשרהמכס על ייבוא בשר, נקניק ושמן זית - יבוטלמישאל לוי1
במשרדי הממשלה מנסים להילחם ביוקר המחייה הבלתי נתפס במדינת ישראל. על פי הודעה משותפת, המכס על יבוא בשר בקר טרי, נקניקים, ומוצרי בשר נוספים - ושמן זית יבוטל (ארץ)

עוד כתבות

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
ד"ר הודיה למפרט
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
כ"ב בתמוז תשפ5
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאה
כ"ג בחשוון תשפ1