נציגי הגנת הפרטיות ערכו ביקור ב'שטראוס'נציגי הגנת הפרטיות ערכו ביקור ב'שטראוס'
כ"ה באייר תשפב | 26.05.22
בני סולומון
אחרי שערכה את הריקול הגדול בתולדות המדינה, נציגי הרשות להגנת הפרטיות הגיעו הבוקר למשרד חברת שטראוס, זאת בעקבות מידע שהועבר על חשש לפגיעה בצרכנים (ארץ)
יאיר גולן, היום בכנסתגולן: 'אבדוק מדוע משלמים למעונות מראש'קובי אטינגר3
יש לכם ילד במעון ועד שאתם מקבלים דרגה, אתם נאלצים לשלם סכומי עתק ולקחת הלוואות כדי לממן זאת? סגן שרת הכלכלה, התחייב היום במליאה - לבדוק את הנושא (אקטואלי)
בנק ישראלבנק ישראל העלה באופן חד את הריביתבני סולומון6
ניסיון בלימת האינפלציה: בנק ישראל הודיע היום כי החליט לעלות באופן חד את הריבית הבסיסית במשק • הריבית תעמוד על 0.75% - עלייה של 0.4% • עלייה שניה ברציפות (כלכלה)
זהירות, הונאה!!קיבלתם מייל מחברת החשמל? - זו הונאהבני סולומון
בחברת החשמל מזהירים היום, כי קיבלו דיווחים על לקוחות שקיבלו מייל, המודיע על חיוב כפול בחשבון החשמל - ואם הם רוצים החזר, הם צריכים ללחוץ על לינק; "זו הונאה" (חדשות)
מעצר חשודים בפרשההמיליארדר נעצר בחשד למעורבות בפשיעהחיים גולדברג7
איל נדל"ן גדול מאזור הדרום, נעצר היום, בחשד למעורבות בביצוע עבירות של סחיטה באיומים, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות • מעצר חשודים אחרים - הוארך (ארץ)
האינפלציה מפחידה, מה עושים?האינפלציה מפחידה, מה עושים?שלום שטיינברג3
בחודשיים האחרונים מדד המחירים לצרכן עולה דרמטית, כמו גם מדד תשומות הבנייה ומדד מחירי הדיור. בנק ישראל נכנס לדריכות 'אינפלציה' ומעלה ריביות. האם זהו הפתרון? (פרשנות)
בנייה בבית שמש | אילוסטרציהמתייקר שוב: עלייה של 16% במחירי הדירותבני סולומון7
בחודשיים האחרונים מחירי הדירות עלו ב-1.9% ובכך השלימו עלייה של 16.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עליות מחירים בולטות גם במחירי הירקות, ההלבשה והתחבורה (ארץ)
בנייה חדשה בישראל בשנת 2021זו ההצעה החדשה לבלימת מחירי הדירותרפאל כהן11
למרות פרפורי הגסיסה של הממשלה הנוכחית, היום פורסם תזכיר חוק המציע תיקונים בחוק המכר, הקשור לדרך בה קונים דירות • הערכה: מאות אלפי שקלים יכולים להיחסך (כלכלה)
דירות חדשות בישראלמדוע אנו מוכנים לשלם יקר על דירות? • צפומישאל לוי5
בפעם הראשונה בהיסטוריה הישראלית, משכנתה של זוג ממוצע עומד על מעל מיליון שקלים, איך זה ייתכן? מדוע זה קרה? מי האחראי על העליות ועוד • צפו במשחקי הכיס (ארץ)
שר האוצר ליברמןהמדינה לבג"ץ: גזירת המעונות נדחית בשנהרפאל כהן12
אחרי ששר האוצר ליברמן נכנע לאולטימטום של ח"כ ניר אורבך מימינה ודחה את תחילת ביטול הסבסוד לאברכים, כעת המדינה הודיעה זאת לבג"ץ כעמדתה הרשמית (כלכלה, בארץ)
הריקול בשטראוס הורחב לכלל הממתקיםהריקול בשטראוס הורחב לכלל הממתקיםכיכר השבת2
אחרי שהתגלו ליקויים בממתקים שונים של חברת 'שטראוס', ואחרי שהוכרז ריקול על עשרות מוצרים, כעת החליטו בחברה על ריקול לכלל המוצרים במפעל הממתקים בנוף הגליל (ארץ)
מהלילה בחצות: מחיר הדלק יוזל בחצי שקלמהלילה בחצות: מחיר הדלק יוזל בחצי שקלדניאל הרץ1
לצד הזינוק במחירי הנפט והדלק ברחבי העולם, ואחרי שיאים של שנים רבות במחירי הדלק בישראל, החל מהלילה בחצות יוזל מחיר הדלק בחצי שקל, זאת בשל הורדת מס הבלו (כלכלה)
אמיר ירון, נגיד בנק ישראלבנק ישראל: הריבית תעלה בשיעור של 0.25בני סולומון
הוועדה המוניטרית של בנק ישראל, הודיעה היום, כי החליטה להעלות את הריבית ב-0.25 אחוזים, לרמה של 0.35% • ההחלטה תשפיע על המשכנתאות והלוואות האזרחים (בארץ)
מחר: מחיר הדלק יעלה שוב ב-39 אג' לליטרמחר: מחיר הדלק יעלה שוב ב-39 אג' לליטרכיכר השבת2
בלילה שבין חמישי לשישי, מחיר הדלק יעלה ב-39 אגורות ויעמוד על 7.44 שקל לליטר! זהו החודש השלישי ברציפות של עלייה דרמטית במחיר הדלק שמצטרף לגל ההתייקרויות (בארץ)
מחירי הדיור מזנקים ב-13%, והכל מתייקרמחירי הדיור מזנקים ב-13%, והכל מתייקררפאל כהן3
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים מהם עולה כי מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.7% בחודש האחרון; מחירי הדירות בעלייה של 13% לעומת השנה שעברה (כלכלה, ארץ)
בשרהמכס על ייבוא בשר, נקניק ושמן זית - יבוטלמישאל לוי1
במשרדי הממשלה מנסים להילחם ביוקר המחייה הבלתי נתפס במדינת ישראל. על פי הודעה משותפת, המכס על יבוא בשר בקר טרי, נקניקים, ומוצרי בשר נוספים - ושמן זית יבוטל (ארץ)
האם צפוי מחסור בביצים לקראת חג הפסח?האם צפוי מחסור בביצים לקראת חג הפסח?שאול כהנא1
בשורות טובות לקראת החג: שר החקלאות עודד פורר סיכם עם עמיתו הספרדי על פתיחת ייבוא ביצים מארצו, זאת במקביל לייבוא ביצים מפולין ובולגריה, שעתיד למנוע חוסר (כלכלה)
שר האוצר ליברמןבשל ויכוחים: העלאת שכר המינימום נדחתהכיכר השבת7
ממשלה מקרטעת: בגלל עיכובים בירוקרטיים וויכוחים בתוך הממשלה, העלאה בשכר המינימום שהייתה צפויה לקרות ב-1 באפריל - תבוטל ותדחה ככל הנראה לפחות עד למאי (כלכלה)
בישראל ניסו להעריך את השפעת המלחמהבישראל ניסו להעריך את השפעת המלחמהכיכר השבת
ד"ר רון מלכא, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, קיים היום הערכת מצב עם בכירי משרדו על מנת להעריך את השפעת המשבר הרוסי-אוקראיני על הכלכלה הישראלית (כלכלה בארץ)
מחיר הדלק מזנק בארץ, שיא של שבע שניםמחיר הדלק מזנק בארץ, שיא של שבע שניםבני סולומון3
בצל המשבר באוקראינה, מחירי הדלק מזנקים ביותר מ-30 אגורות לליטר וחוצות את רף 7 ש"ח לליטר, שיא שלא היה כמותו בישראל מאז שנת 2012 "בשל המתיחות ברוסיה" (ארץ)
תופתעו לגלות שבמקרים רבים ההחזרה החודשי נחתך בחצי מההחזר הקודםכך תחתכו את ההחזר החודשי שלכם על מכלול ההלוואותכיכר בשיתוף
לקחתם הלוואה לשיפוץ הבית? ועוד הלוואה לפתיחת עסק? והלוואה נוספת בגלל הלחץ בערב החג? יש לכם בנוסף גם החזר נוסף למשכנתא? חב' מאושרים, החברה המובילה בישראל לייעוץ וליווי משכנתאות, תאגד עבורכם את ההלוואות להלוואה אחת שתצמצם את ההחזר החודשי שלכם בעשרות אחוזים (כלכלה)
בנק ישראלבנק ישראל הותיר את הריבית על 0.1%רפאל כהן
בבנק ישראל רומזים כי שינוי המדיניות הכלכלית קרוב, בשל הסיכוי לאינפלציה ומנגד - נתוני הצמיחה, אך בשלב זה הודיעו כי הריבית תישאר על 0.1% - ללא שינוי (כלכלה, חדשות)
חברת הדירוג: זה הדירוג של ישראל באשראיחברת הדירוג: זה הדירוג של ישראל באשראירפאל כהן
חברת דירוג האשראי הבינ"ל התרשמה מהירידה בגירעון ומהחלטת ממשלת בנט-לפיד להותיר את המשק פתוח, אך מזהירה מ"סיכונים גיאו פוליטיים" ומאי העברת תקציב (כלכלה)
סיגריה אלקטרונית - המחיר יזנקליברמן: המס על סיגריות אלקטרוניות - יזנקקובי אטינגר6
שר האוצר אביגדור ליברמן הורה על העלת המס על נוזל לסיגריות אלקטרוניות, ומחירן יזנק ב-243%. "נועד לשקף את הפחת שנוצר בתהליך המילוי" טענו ברשות המיסים (כלכלה)
שר האוצר אביגדור ליברמןבחודש: מחירי פירות וירקות עלו ב-2.1%; הדירות - ב-1.5%רפאל כהן12
שר האוצר ליברמן הציג תוכנית כלכלית חסרה, שרק הציתה את זעם הציבור מול גל עליות המחירים • היום הכעס החברתי מקבל משנה תוקף מהלמ"ס, שמוכיחים: עליית המחירים - מוחשית במיוחד (ארץ)
יוקר המחייה בישראלהאם החברות באמת לא ייקרו מחירים? צפובני סולומון
בעקבות הביקורות מהציבור, חברות המזון, הודיעו כי הן לא ייקרו את המחיר לצרכן, כפי שרצו לעשות • אך האם החברות מצאו פתרון לייקר את המחירים בדרך אחרת? צפו (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
ד"ר הודיה למפרט
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
כ"ב בתמוז תשפ5
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאה
כ"ג בחשוון תשפ1