אמיר ירון, נגיד בנק ישראלבנק ישראל: הריבית תעלה בשיעור של 0.25בני סולומון
הוועדה המוניטרית של בנק ישראל, הודיעה היום, כי החליטה להעלות את הריבית ב-0.25 אחוזים, לרמה של 0.35% • ההחלטה תשפיע על המשכנתאות והלוואות האזרחים (בארץ)
מחר: מחיר הדלק יעלה שוב ב-39 אג' לליטרמחר: מחיר הדלק יעלה שוב ב-39 אג' לליטרכיכר השבת2
בלילה שבין חמישי לשישי, מחיר הדלק יעלה ב-39 אגורות ויעמוד על 7.44 שקל לליטר! זהו החודש השלישי ברציפות של עלייה דרמטית במחיר הדלק שמצטרף לגל ההתייקרויות (בארץ)
מחירי הדיור מזנקים ב-13%, והכל מתייקרמחירי הדיור מזנקים ב-13%, והכל מתייקררפאל כהן3
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים מהם עולה כי מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.7% בחודש האחרון; מחירי הדירות בעלייה של 13% לעומת השנה שעברה (כלכלה, ארץ)
בשרהמכס על ייבוא בשר, נקניק ושמן זית - יבוטלמישאל לוי1
במשרדי הממשלה מנסים להילחם ביוקר המחייה הבלתי נתפס במדינת ישראל. על פי הודעה משותפת, המכס על יבוא בשר בקר טרי, נקניקים, ומוצרי בשר נוספים - ושמן זית יבוטל (ארץ)
האם צפוי מחסור בביצים לקראת חג הפסח?האם צפוי מחסור בביצים לקראת חג הפסח?שאול כהנא1
בשורות טובות לקראת החג: שר החקלאות עודד פורר סיכם עם עמיתו הספרדי על פתיחת ייבוא ביצים מארצו, זאת במקביל לייבוא ביצים מפולין ובולגריה, שעתיד למנוע חוסר (כלכלה)
שר האוצר ליברמןבשל ויכוחים: העלאת שכר המינימום נדחתהכיכר השבת7
ממשלה מקרטעת: בגלל עיכובים בירוקרטיים וויכוחים בתוך הממשלה, העלאה בשכר המינימום שהייתה צפויה לקרות ב-1 באפריל - תבוטל ותדחה ככל הנראה לפחות עד למאי (כלכלה)
בישראל ניסו להעריך את השפעת המלחמהבישראל ניסו להעריך את השפעת המלחמהכיכר השבת
ד"ר רון מלכא, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, קיים היום הערכת מצב עם בכירי משרדו על מנת להעריך את השפעת המשבר הרוסי-אוקראיני על הכלכלה הישראלית (כלכלה בארץ)
מחיר הדלק מזנק בארץ, שיא של שבע שניםמחיר הדלק מזנק בארץ, שיא של שבע שניםבני סולומון3
בצל המשבר באוקראינה, מחירי הדלק מזנקים ביותר מ-30 אגורות לליטר וחוצות את רף 7 ש"ח לליטר, שיא שלא היה כמותו בישראל מאז שנת 2012 "בשל המתיחות ברוסיה" (ארץ)
תופתעו לגלות שבמקרים רבים ההחזרה החודשי נחתך בחצי מההחזר הקודםכך תחתכו את ההחזר החודשי שלכם על מכלול ההלוואותכיכר בשיתוף
לקחתם הלוואה לשיפוץ הבית? ועוד הלוואה לפתיחת עסק? והלוואה נוספת בגלל הלחץ בערב החג? יש לכם בנוסף גם החזר נוסף למשכנתא? חב' מאושרים, החברה המובילה בישראל לייעוץ וליווי משכנתאות, תאגד עבורכם את ההלוואות להלוואה אחת שתצמצם את ההחזר החודשי שלכם בעשרות אחוזים (כלכלה)
בנק ישראלבנק ישראל הותיר את הריבית על 0.1%רפאל כהן
בבנק ישראל רומזים כי שינוי המדיניות הכלכלית קרוב, בשל הסיכוי לאינפלציה ומנגד - נתוני הצמיחה, אך בשלב זה הודיעו כי הריבית תישאר על 0.1% - ללא שינוי (כלכלה, חדשות)
חברת הדירוג: זה הדירוג של ישראל באשראיחברת הדירוג: זה הדירוג של ישראל באשראירפאל כהן
חברת דירוג האשראי הבינ"ל התרשמה מהירידה בגירעון ומהחלטת ממשלת בנט-לפיד להותיר את המשק פתוח, אך מזהירה מ"סיכונים גיאו פוליטיים" ומאי העברת תקציב (כלכלה)
סיגריה אלקטרונית - המחיר יזנקליברמן: המס על סיגריות אלקטרוניות - יזנקקובי אטינגר6
שר האוצר אביגדור ליברמן הורה על העלת המס על נוזל לסיגריות אלקטרוניות, ומחירן יזנק ב-243%. "נועד לשקף את הפחת שנוצר בתהליך המילוי" טענו ברשות המיסים (כלכלה)
שר האוצר אביגדור ליברמןבחודש: מחירי פירות וירקות עלו ב-2.1%; הדירות - ב-1.5%רפאל כהן12
שר האוצר ליברמן הציג תוכנית כלכלית חסרה, שרק הציתה את זעם הציבור מול גל עליות המחירים • היום הכעס החברתי מקבל משנה תוקף מהלמ"ס, שמוכיחים: עליית המחירים - מוחשית במיוחד (ארץ)
יוקר המחייה בישראלהאם החברות באמת לא ייקרו מחירים? צפובני סולומון
בעקבות הביקורות מהציבור, חברות המזון, הודיעו כי הן לא ייקרו את המחיר לצרכן, כפי שרצו לעשות • אך האם החברות מצאו פתרון לייקר את המחירים בדרך אחרת? צפו (כלכלה)
שכר המינימוםאושר: שכר המינימום יעלה - בסכום זעוםרפאל כהן19
השרים אישרו את הצעת שרת הכלכלה ברביבאי, במסגרתה יעלה שכר המינימום ב-600 שקלים, בכמעט ארבע שנים • התנגדות נרחבת למתווה, גם בתוך הקואליציה עצמה (כלכלה)
בנט וליברמןהתוכנית הכלכלית גרועה - אבל אין פגיעה דווקא באברכיםרפאל כהן22
בהצגת התוכנית הכלכלית אמש, נראה היה שהסיוע יהיה רק למשפחות בהן שני ההורים עובדים, מה שלכאורה ייפגע בציבור האברכים, אך לא • זה לא הופך את התוכנית לטובה לחלשים בחברה (כלכלה)
הנשים החרדיות עובדות כמו בחברה הכלליתהנשים החרדיות עובדות כמו בחברה הכלליתרפאל כהן20
בסוף השנה שעברה עמד נתון החרדיות העובדות על 83%, נתון זהה לנשים חילוניות או דתיות בישראל. לעומתן, בקרב הגברים החרדית דווקא נראתה ירידה, של יותר מ-2% (כלכלה)
ראש הממשלה ושר האוצר, הערבמופע ההסתה של בנט ואיווט: 'צמד מבוהל, איבדתם חמלה'רפאל כהן53
תיראו מופתעים: ראש הממשלה ושר האוצר הציגו תוכנית סיוע בעלות 4 מיליארד שקלים, תוך הסתה בחרדים והתעלמות מחלשים • דרעי: אפשר לשדר ב'המתחזים' • גפני: את הנזק כבר גרמתם (כלכלה)
תשלום בכרטיס אשראיבגלל האומיקרון: ירידה בשימוש ב'אשראי'בני סולומון
על פי נתוני בדיקות האשראי בישראל, גל האומיקרון הוביל להאטה בהוצאות הישראלים בכרטיסי אשראי בחודש ינואר לעומת חודש דצמבר • שיא ההוצאות באשראי - נובמבר (ארץ)
המחאה על יוקר המחייהבנט וליברמן מנסים לבנות תכנית כלכליתדוד הכהן10
בנט הגיע היום לפגישה ארוכה ודחופה במשרד האוצר, עם השר ליברמן ובכירי משרדו כדי לדון ביוקר המחייה ולנסות להוריד אותו לפני שהמחאה תגדל ותצבור תאוצה (חדשות)
מסתמן: התכנית של ליברמן להורדת מחיריםמסתמן: התכנית של ליברמן להורדת מחיריםיוני גבאי24
בצל ביקורת ציבורית כבדה על עליית מחירים, שר האוצר ליברמן ינסה בשבועות הקרובים לקדם מספר שאמורות להביא להורדה ביוקר המחיה; נשקל: סבסוד מחיר החשמל (כלכלה)
כספומט פרטי ויקרהסוף לעמלות השמנות בכספומטים פרטים?כיכר השבת1
המועצה לצרכנות הגישה תובענה ייצוגית נגד הבנקים, ונגד חברות המפעילות מכשירים אוטומטיים חוץ-בנקאיים בגין עמלות כפולות בכספומטים הפרטיים שפוגעות בציבור (כלכלה)
שופרסל העלתה מחיר; ועדי עובדים יחרימושופרסל העלתה מחיר; ועדי עובדים יחרימוכיכר השבת4
אחרי שרשת שופרסל הודיעה על עליית מחירים, ועדי עובדים שונים הודיעו כי לא יזמינו תווים של הרשת לקראת החגים. "עד ששופרסל לא ישנו גישה... לא נקנה את תו הזהב" אמרו (ארץ)
נעם וימן, מנכ"ל דיפלומטתראו מופתעים: מי המרוויח מגל ההתייקרות? צפוכיכר השבת3
סקירה מיוחדת על הרווחים האדירים של חברת דיפלומט, שרק לאחרונה הודיעה על ייקור מספר מוצרים של החברה • כמה הרוויח המנכ"ל, מדוע שהדולר הוזל המוצרים לא הוזלו? ועוד • צפו בכתבה המרתקת (חדשות)
אביגדור ליברמןיוקר המחייה: ליברמן שלח מכתב לחברותבני סולומון13
עם התעוררות הציבור בישראל ליוקר המחייה הבלתי נתפס, שרי האוצר והכלכלה כבר מנסים לנער מהם את האחריות ומאשימים בכך את ראשי החברות הגדולות במשק (אקטואליה)
סופר מרקט בירושלים. ארכיוןיוקר המחייה: החברה תייקר עשרות מוצריםבני סולומון8
אם לא מספיק התייקרות המחירים עד עתה ויוקר המחייה הבלתי נסבל. הבוקר נודע כי חברת דיפלומט החליטה לייקר מאות מוצרים פופולריים, כולל דגני בוקר וחטיפים (אקטואליה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
ד"ר הודיה למפרט
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
כ"ב בתמוז תשפ5
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאה
כ"ג בחשוון תשפ1