חסר תקדים: ארה"ב נגד חברות ישראליותחסר תקדים: ארה"ב נגד חברות ישראליותכיכר השבת2
משרד המסחר של ארה"ב הכריז אחר הצהריים על שתי חברות ישראליות - ביניהם חברת NSO שפיתחה את תוכנת הריגול המתוחכמת - "פגסוס" כ"מנוגדים לאינטרס הלאומי" (חדשות)
ליברמןליברמן הכריז: שכר המינימום יעלה ל-6,000יוני גבאי6
יו"ר ההסתדרות יחד עם שר האוצר ליברמן הכריזו כי שכר המינימום יעלה ויעמוד על כ-6,000 שקלים. יחד עם זאת, שכר המינימום יעלה בהדרגה ולא יחול באופן מיידי (כלכלה, פוליטי)
מוצרים בחנויות יפוקחו בצורה אלקטרוניתמוצרים בחנויות יפוקחו בצורה אלקטרוניתרפאל כהן1
שרת הכלכלה מקדמת עם הרשות להגנת הצרכן מכירת מוצרים שיוצגו בצורה אלקטרונית • השירות ישופר ותהיה יכולת לקבל חשבונית דיגיטלית, כדי להשוות מחירים (כלכלה, בארץ)
הערכה: מחיר הדלק בדרך לשבור שיא חדשהערכה: מחיר הדלק בדרך לשבור שיא חדשקובי אטינגר26
לפי הערכות, צפויה בשבוע הבא עלייה נוספת במחיר הדלק של כ-20 אגורות לליטר מה שיביא למחיר הגבוה ביותר לדלק ב-3 שנים האחרונות. %63 ממחיר הדלק הוא מס (כלכלה)
משקאות מתוקים במכולתמחירי שתייה מתוקה וכלים חד פעמיים יזנקורפאל כהן36
ליברמן אמר ש"התקציב הינו החברתי ביותר", אך המסים ממשיכים לעלות: מלבד המס הצפוי על מוצרים חד-פעמיים, הציבור עתיד לשלם יותר גם על כל משקה מתוק (כלכלה, ארץ)
אברכים בבית המדרשמקלות בגלגלי גזירת ליברמן: דרישה להחריג רבבת אברכיםרפאל כהן21
השינוי בסעיפי החוק לסבסוד מעונות היום צפוי להיכנס לתוקף עוד עשרה ימים, אבל מנדלבליט דורש להחריג כ-10,000 אברכים שלומדים לימודי הסמכה לרבנות • ליברמן וברביבאי - מתנגדים (חדשות)
ירושלים: העיר המובילה בעליית מחירי הדיור בשנה האחרונהכך רוצה הממשלה להוריד את מחירי הדירותכיכר השבת18
גזירות חדשות? שלושת שרי הממשלה הקשורים לנושא הדיור, ערכו פגישה מיוחדת בה הוצע מס מיוחד למשכירי דירות ה-airbnb כמו מיסים נוספים שינסו לפתור את המצוקה (בארץ)
עבירות מס הן מבין העבירות הנפוצות ביותר בישראלחקירת מס – חקירה במע״מ, חקירה במס הכנסהכיכר בשיתוף רן תירוש
מדי יום מוזמנים אזרחים למסור עדות או להיחקר בפני רשויות המס השונות וכן מתנהלים מדי יום הליכים משפטיים בתיקי מס, בעבירות מס. רשויות המס מבקשות למצות את הדין, להעניש ולהרתיע סרבני תשלום ובצעי עבירות מס (מיסים)
מיץ ענבים לקידושהמלצה לאיווט: אל תעלה מס על מיץ ענביםרפאל כהן14
לקראת אישור החלת המס על שתייה מתוקה, והפגיעה המשמעותית בשומרי המצוות בשל הכללת מיץ ענבים, יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור ל'כיכר השבת': צריך להחריג (ארץ)
ישראלים עובדים הרבה יותר ומרוויחים פחותישראלים עובדים הרבה יותר ומרוויחים פחותכיכר השבת2
מכון המחקר הכלכלי-חברתי 'פורום ארלוזורוב' מצאה שהעובד השכיר הממוצע בישראל עובד כ-1,900 שעות בשנה, לעומת אנגליה בה המספר עומד על פחות מ-1,600 (כלכלה בארץ)
אילוסטרציהאוגוסט: נשבר שיא בהוצאות של הישראליםבני סולומון
ההוצאה היומית של הישראלים בכרטיסי אשראי בחודש אוגוסט עמדה על סכום של 1.191 מיליארד, כך עולה מהנתונים שמפרסמת חברת שב"א; וכמה הגידול ביחס לאשתקד? (בארץ)
ראש שירותי בריאות הציבור, הד"ר שרון אלרעי פרייס. מפנה את האשמה אל שר האוצר, אביגדור ליברמןד"ר פרייס מודה: אין הגבלות בגלל ליברמןיוני גבאי12
הרשת סוערת בעקבות דברי ראש שירותי בריאות הציבור לפיהם, "כל השרים תמכו בעצירת התקהלויות גדולות - כמו באילת, אבל זה לא יצא אל הפועל מסיבה כלכלית" (קורונה)
שר האוצר אביגדור ליברמןליברמן מאיים: "בלי הרפורמות - אין תקציב"רפאל כהן3
שר האוצר התייחס למפלגות השמאל בקואליציה, שמתנגדות לקידום רפורמת החקלאות, הרגולציה והעלאת גיל הפרישה לנשים: "מכשילי הרפורמות הם מכשילי התקציב" (כלכלה)
עו"ד אמי פלמורפלמור תהיה יו"ר דירקטוריון חברת החשמלשאול כהנא1
שרת האנרגיה אלהרר ושר האוצר ליברמן, החליטו למנות את עו"ד אמי פלמור לתפקיד יו"ר דירקטוריון חברת החשמל. כמו ימונה השר לשעבר יצחק אהרנוביץ' ליו"ר חברת מקורות (ארץ)
אילוסטרציההבנקים יחויבו לדווח ללקוח לפני החזרת צ'קבני סולומון4
עד היום - הבנקים לא היו מחויבים לעדכן לקוח שצ'ק שלו עלול להיות מסורב בשל העדר כיסוי. החל ממחר, הבנקים יעדכנו את הלקוח באמצעות סמס או הודעה קולית לכשרים (כלכלה)
אילוסטרציהעלייה של כ-80% במבקשי קצבת אבטלהשלומי מלוביצקי
חודש לאחר סיום החל"ת, הביטוח הלאומי פרסם את נתוני החודש האחרון. למעלה מ-9000 בקשות הוגשו בחודש החולף לעומת החודש שקדם לו, בו הוגשו כ-5000 בקשות (חדשות)
שר האוצר אביגדור ליברמןזכאים לשלוח למעון? כרגע א"א לקבל סבסודרפאל כהן7
התיקונים שדורש לעשות שר האוצר בתשלומי מעונות היום, בהם הפגיעה באברכי הכולל, מסבכים את המערכת לקראת שנה"ל, והזכאים לסבסוד עוד לא יכולים להגיש בקשה (כלכלה)
AllJobs מתרחבת ורוכשת את אתר 'סחבק'AllJobs מתרחבת ורוכשת את אתר 'סחבק'בני סולומון
חברת AllJobs, המספקת פלטפורמה אינטרנטית למציאת עבודה הודיעה על רכישה של 60 אחוזים מחברת 'סחבק', פלטפורמה דומה לאיתור משרות הפונה לקהל הצעיר (עסקים)
תוספת מיליונים למיזם התזונתי שאלפי חרדים נהנים ממנותוספת מיליונים למיזם התזונתי שאלפי חרדים נהנים ממנומענדי קורטס4
לראשונה ייכנס לבסיס התקציב הביטחון התזונתי של אלפי משפחות, בהן משפחות חרדיות רבות • באירוע יוקרתי בתל אביב, בהשתתפות בכירי עולם הכלכלה בישראל ונשיא המדינה, הצהיר איש העסקים על מתן 30 מיליון שקלים מידי שנה למיזם
ממוצ"ש בחצות: התייקרות במחירי הדלקממוצ"ש בחצות: התייקרות במחירי הדלקקובי רוזן3
מגמת התייקרות מחירי הדלק נמשכת, והחל מצאת השבת בחצות - מחירי הדלק יעלו שוב, בפעם התשיעית ברציפות. מחיר הדלק יעלה ב-5 אגורות, שיא מאז יולי 2019 (כלכלה)
ועדת המחירים: לבטל פיקוח על מחירי לחםועדת המחירים: לבטל פיקוח על מחירי לחםכיכר השבת2
ועדת המחירים הודיעה כי קיימת תחרות מספקת, מה שמייתר את הצורך בהמשך הפיקוח על מחירי הלחם. עם זאת, מדובר עדיין רק בהמלצה ולאחר ביקורת תתקבל החלטה (כלכלה)
שר האוצר ליברמןליברמן יוזם: הקיצוצים בתקציב - רק ב-2023רפאל כהן4
שר האוצר לא רוצה לפגוע במאמצי המשק לשוב לשגרה, ולכן יקדם את העמקת הגירעון, כדי לקצץ בתקציבים בעתיד • בכך הממשלה תאשר 11 מיליארד שקלים שאין לה בהווה (כלכלה)
איווט ליברמןזנדברג וליברמן: מחירי ה'חד פעמי' - יוכפלוכיכר השבת88
שר האוצר ליברמן והשרה להגנת הסביבה זנדברג, הודיעו היום במסיבת עיתונאים על הטלת מס נוסף על כלל מוצרי החד פעמי. משפחות ברוכות ילדים יפגעו מכך יותר? (צרכנות, ארץ)
בנט וליברמן. ארכיוןימינה יוזמת: הפגיעה באברכים - רק לחרדיםרפאל כהן119
מפלגתו של בנט רוצה לצמצם את גזירת ליברמן כדי שתפגע רק בבני החברה החרדית • ע"פ 'כאן חדשות', יוכנס סעיף שיאשר סבסוד לבוגרי צבא, כך שדת"לים לא יפגעו (כלכלה)
איילת שקד (אילוסטרציה)השרה מציגה: "חלופת שקד לתמ"א 38"קובי רוזן1
שרת הפנים איילת שקד הציגה היום תכנית חילופית לתמ"א 38 שתוקפה יפוג בקרוב. אם התוכנית לא תאושר, תמליץ שקד להאריך תוקפה של תוכנית "תמ"א 38 לשנה נוספת (בארץ)
אילוסטרציהבחודש האחרון: השימוש באשראי - לשיאבני סולומון1
חברת שב"א מדווחת, על עלייה חדה של הישראליים בשימוש בכרטיס אשראי בחודש יוני האחרון, עלייה גבוהה מהחודש הקודם, וכן בהשוואה ליוני שנה שעברה • כל הנתונים (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

כיכר facebook
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
ד"ר הודיה למפרט
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
כ"ב בתמוז תשפ5
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
הפתרונות הזמניים למשבר מחסור החמאה
כ"ג בחשוון תשפ1