אוסם נוצחה? חשמל חינם והספרדים - לחניוןאוסם נוצחה? חשמל חינם והספרדים - לחניוןרפאל כהן ומשה מנס14
על מחאת הצרחנים ו'הניצחון' על אסם • מי רוצה "להיות כמו החרדים"? • מחירי הדירות ולמה הדיירים בני עדות המזרח מתפללים בחניון הבניין בפרויקט החדש? • צפו בתוכנית (TV)
מסתמן: התכנית של ליברמן להורדת מחיריםמסתמן: התכנית של ליברמן להורדת מחיריםיוני גבאי24
בצל ביקורת ציבורית כבדה על עליית מחירים, שר האוצר ליברמן ינסה בשבועות הקרובים לקדם מספר שאמורות להביא להורדה ביוקר המחיה; נשקל: סבסוד מחיר החשמל (כלכלה)
כספומט פרטי ויקרהסוף לעמלות השמנות בכספומטים פרטים?כיכר השבת1
המועצה לצרכנות הגישה תובענה ייצוגית נגד הבנקים, ונגד חברות המפעילות מכשירים אוטומטיים חוץ-בנקאיים בגין עמלות כפולות בכספומטים הפרטיים שפוגעות בציבור (כלכלה)
מוצרי אסם'אסם' נכנעה ללחץ: עליית המחירים בוטלהמישאל לוי19
האיומים בחרם חלחלו: 'אסם' הודיעה כי חוזרת בה מכוונתה להעלות את המחירים על מוצרי החברה • לדברי ההנהלה "החברה תספוג את מלוא ההתייקרויות" • לכל הפרטים (בארץ)
שופרסל העלתה מחיר; ועדי עובדים יחרימושופרסל העלתה מחיר; ועדי עובדים יחרימוכיכר השבת4
אחרי שרשת שופרסל הודיעה על עליית מחירים, ועדי עובדים שונים הודיעו כי לא יזמינו תווים של הרשת לקראת החגים. "עד ששופרסל לא ישנו גישה... לא נקנה את תו הזהב" אמרו (ארץ)
אילוסטרציהבריטניה: זינוק ב-54 אחוזים במחירי החשמלציקי ברנדוין
החל מעוד כחודשיים, מחירי החשמל בממלכה המאוחדת אמורים לעלות בכ-54 אחוזים. משקי בית חלשים יותר שמשלמים במזומן, ייאלצו לשלם אף יותר עבור חשמל (עולם)
שיירת אוטובוסים בירושליםהלחץ השפיע: עליית מחירי הנסיעות נדחתהרפאל כהן3
כוח הציבור מוכח, שוב: הממשלה תבחן מחדש את עליית מחירי הנסיעות בתחבורה הציבורית, בצל המחאה העממית המתפתחת בעקבות גל ההתייקרויות הפראי בישראל (כלכלה)
מוצרי אסםעירייה ראשונה הכריזה: "מחרימים את אסם"בני סולומון87
לראשונה מאז החל גל ההתייקרויות, ראש עירייה בישראל מודיע על החרמת חברה שמעלה מחירים • "עד שחברת אוסם לא תחזור בה לא נרכוש שום מוצר של החברה" (כלכלה בארץ)
נעם וימן, מנכ"ל דיפלומטתראו מופתעים: מי המרוויח מגל ההתייקרות? צפוכיכר השבת3
סקירה מיוחדת על הרווחים האדירים של חברת דיפלומט, שרק לאחרונה הודיעה על ייקור מספר מוצרים של החברה • כמה הרוויח המנכ"ל, מדוע שהדולר הוזל המוצרים לא הוזלו? ועוד • צפו בכתבה המרתקת (חדשות)
אביגדור ליברמןיוקר המחייה: ליברמן שלח מכתב לחברותבני סולומון13
עם התעוררות הציבור בישראל ליוקר המחייה הבלתי נתפס, שרי האוצר והכלכלה כבר מנסים לנער מהם את האחריות ומאשימים בכך את ראשי החברות הגדולות במשק (אקטואליה)
חה"כ יעקב אשרהאם הבנקים יעבירו את המשכנתא עבורנו?רפאל כהן
על פי הצעת החוק החדשה של ח"כ יעקב אשר ומיכאל ביטון, הבנקים יעבירו את המשכנתאות מבנק לבנק בהליך מקוון, והלקוחות יגיעו לחתימה בסיום ההליך בלבד (פיננסי)
מזרני עמינח מלווים דורות של לקוחות מרוציםמומחי עמינח: כך ישנים טוב גם בחורף הקרכיכר בשיתוף עמינח
על פי ניתוחים מדעיים, טמפרטורה מעט קרירה עוזרת לגוף להירדם בקלות ובמהירות. מומחי עמינח, החברה המובילה את עולמות השינה בישראל, מעניקים טיפים לשינה טובה בימים אלו (צרכנות)
חנות סגורהאין עוד מענקים: אלו צעדי הסיוע של האוצררפאל כהן6
האומיקרון והכלכלה: ליברמן פרסם תכנית סיוע לבעלי עסקים שתעלה 1.3 מיליארד שקלים, אך לא כמענק, אלא כסיוע זמני. בין הצעדים: הלוואות בערבות המדינה וביטול אשראי (כלכלה)
סופר מרקט בירושלים. ארכיוןיוקר המחייה: החברה תייקר עשרות מוצריםבני סולומון8
אם לא מספיק התייקרות המחירים עד עתה ויוקר המחייה הבלתי נסבל. הבוקר נודע כי חברת דיפלומט החליטה לייקר מאות מוצרים פופולריים, כולל דגני בוקר וחטיפים (אקטואליה)
הבורסות בישראל וברחבי העולם  צונחותהבורסות בישראל וברחבי העולם צונחותכיכר השבת5
לאחר שבשבוע שעבר הבורסות נסגרו בירידות שערים, גם היום, היום הראשון למסחר לשבוע זה הסתיים גם כן בירידות חדות. מודרנה צונחת בכ-10% ופייזר יורדת ב-3% (כלכלה)
מצאנו דרך גאונית וקלה לחסוך כסףמצאנו דרך גאונית וקלה לחסוך כסףיעל קלצקין3
אין עת מתאימה מזו למציאת שיטת חיסכון חדשה (היי, שנה חדשה). אבל מאיפה מתחילים? ובכן, אנחנו מחבבים מאד את הטיפ הזה: להגדיר את 'קטגוריות הערך' שלכם. מה זה אומר? (צרכנות)
הדמיית הבניינים החדשיםפתרון למצוקת הדיור: 800 יח"ד בירושליםכיכר השבת בשיתוף בלומנטל חדד1
הועדה לתכנון ובניה הכריזה על אישור 800 יח"ד בירושלים, במיזם של החברה להתחדשות ירושלים מבית ISA Group והחברה להתחדשות עירונית בישראל • כל הפרטים (נדל"ן)
אילון מאסקהסכום ההזוי שהרוויחו עשירי העולם במגיפהציקי ברנדוין1
ארגון 'אוקספם' למציאת פתרונות לבעיית העוני העולמית פרסמו דו"ח לפיו בכל שניה מאז פרצה המגיפה, עשרת עשירי העולם הרוויחו יותר מ-15 אלף דולרים בכל שניה (עולם, כלכלי)
ייחודו של מתחם DCITY טמון בשילוב בין קניות, תרבות ופנאיגם נהנים וגם חוסכים: שיגעון OUTLET ב-DCITYכיכר בשיתוף דיסיטי
לאחר שחסכו אלפי שקלים, ממשיכים אנשים מכל רחבי הארץ להגיע אל עיר העיצוב של ישראל, DCITY – הממוקמת בפארק ישראל מעלה אדומים (צרכנות)
הביקוש לדירות יוקרה בג'רוזלם אסטייטס זינק פי שלושההביקוש לדירות יוקרה בג'רוזלם אסטייטס זינק פי שלושהכיכר בשיתוף ג'רוזלם אסטייטס
בג'רוזלם אסטייטס מסכמים שנה אזרחית עם התקדמות בניית שלב ב' לצד משפחות רבות שהתאכלסו בשלב א' • שדרת המסחר היוקרתית 'הקארדו' לקראת השקה • סוויטות היוקרה 'ברונז' במתחם ג'רוזלם אסטייטס מרחיבות פעילות (נדל"ן)
הממשלה הקצתה תקציב משמעותי של כחצי מיליארד שקל לטובת חתימת הסכמי מסגרת"השנה הקרובה תהיה שנת שיא במיזמי התחדשות עירונית"כיכר בשיתוף רייסדור
במנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית משוכנעים כי תמריצי הממשלה לרשויות המקומיות והורדת החסמים תביא את תכניות פינוי בינוי בשנת תשפ"ב לשיא חדש (נדל"ן)
ליברמן, היום בכנסתאיווט: '2021 - השנה הטובה במאה הנוכחית'רפאל כהן40
בנאום חסר מודעות, הסביר שר האוצר, כי הכל טוב במדינת ישראל והרבעון כמו גם השנה האחרונה הם הטובים ביותר • ליברמן המליץ לקצר את ימי הבידוד - לחמישה ימים (אקטואליה)
קבוצת המזון תנובה נערכת להקמת קו ייצור נוסף של קרטוני חלב במחלבת רחובות בהשקעה של 40 מיליון שקלתנובה מגיבה לביקוש בעקבות הקורונה; קו קרטוני חלב חדשכיכר בשיתוף תנובה1
תנובה נערכת להגדלת תפוקת ייצור החלב: משקיעה 40 מיליון שקלים בהרחבת מערך ייצור החלב בקרטונים במחלבת רחובות שיגדיל את הייצור בכ-20% (צרכנות)
רכבים בחנייהמדינת בירוקרטיה: רבבות שקנו רכב - מחכיםדוד הכהן7
עשרות אלפי ישראלים שהזמינו ורכשו מכונית חדשה היו אמורים לקבלה כבר בתחילת החודש אך נאלצים להמתין • זו הסיבה לעיכוב במשרד האוצר, מחשש לפגיעה בהכנסות (רכב)
תמונה: מרכז עסקים בזמן קורונהאם התחזיות יתממשו; מה יקרה לכלכלה?בני סולומון
זן האומיקרון מממש את התחזיות, לפיהן יהיו בישראל בזמן הקרוב, עשרות אלפי מאומתים, ומאות אלפי אנשים יצטרכו לשהות בבידוד, אז אך בדיוק תתפקד הכלכלה? צפו (חדשות)
איש עסקים ידוע עוכב לחקירהבפעם השנייה: איש עסקים חשוד בהונאהכיכר השבת2
איש עסקים מוכר, המתעסק בעיקר בתחום הנדל"ן, הובא הבוקר לחקירה, בחשד שפעל להסתיר הכנסות ונכסים, על מנת שלא ישלם את החובות האדירים שנתבעו ממנו (חדשות)

כלכלה

כלכלה בכיכר השבת – כל העדכונים הכי חמים מהשוק הפיננסי בארץ ובעולם. התרחשויות בבורסות עדכוני שוק ההון וכל מה שמעניין בעולם העסקים

כיכר facebook
על הארץ ועל אמזון; מי יותר עשיר?
נחום ברוק
על הארץ ועל אמזון; מי יותר עשיר?
ו' בכסלו תשפב1
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
ד"ר הודיה למפרט
התכנית הכלכלית מסוכנת. מאיפה הכסף?
כ"ב בתמוז תשפ5