נטו לשם שמים // ח' רצינינטו לשם שמים // ח' רציני
כ"ה בסיון תשפב | 24.06.22
כל כך הייתי שקוע ב'לשם שמים' שתאמינו לי לא היה לי פנאי להתעסק עם ה'לשם הארץ' ודברים גשמיים נוספים.... // ח' רציני קורץ על נאום פרידה מייגע, ועל עם שעוד רגע משתגע! (סאטירה)
עו"ד יצחק שינפלדזמן לשינוי משמעותי ברשימות החרדיות / יצחק שינפלדיצחק שינפלד עו״ד36
הנציגים החרדיים טובים. הפעילות שלהם בכנסת אינטנסיבית, פעילה, וקולנית, כשהם בקואליציה גם מוצלחת. אבל הריתוק לכיסא גורם לניתוק הדור הצעיר. הגיע הזמן לעשות שינוי משמעותי, בכדי לקרב מגזרים חדשים ונוספים למפלגה החרדית היחידה • עורך הדין יצחק שינפלד בטור לקראת הבחירות (דעות)
של מחשבה בחופת שקיעה השבוע בשדות יםמה ייצא לך מזה?... // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן6
בדקות של בין הכתובה לחופה בשדות ים, תוך כדי מבט על החיבור המרהיב של הים הנושק לשמים ניסיתי להתחבר לתובנה ברקע המאורע הפוליטי שהתרחש באותן דקות (דעות)
שָׁלוֹם וְלֹא לְהִתְרָאוֹת ! // חיים אלטמןשָׁלוֹם וְלֹא לְהִתְרָאוֹת ! // חיים אלטמןחיים אלטמן6
שָׁלוֹם לַנּוֹכְלוּת לָעִוּוּת, לִשְׁקָרִים, אֵלוּ שֶׁבְּקַלּוּת לִבּוּ הַיְצָרִים / שָׁלוֹם לַיֻּהֲרָה לְחֹסֶר הַמְשִּׁילוּת, שָׁלוֹם לַאֲוִירָה שֶׁל בִּזָּיוֹן וְזִילוּת // חיים אלטמן בשיר פרידה מהממשלה היוצאת (דעות)
מוישי קלינרמןאיפה מוישי?! // אריאל אלחרראריאל אלחרר25
85 יום שהמשטרה לא יודעת לתת תשובות ומידע בסיסי עבור נער שנעדר, זה פשוט לא נתפס! הח"כים שביקרו בביתו של מוישי קלינרמן, ראו כאב ואמא בוכיה עטופה בדאגה (טור אישי)
הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסףתשאירו את הראש"ל מחוץ לפוליטיקה / טורישי כהן194
בדומה לאביו, הראש"ל, אומר 'דעת תורה', ואינו חושש ממה יגידו, אלא שהפעם דבריו לא היו נוחים לחלק מהימין המסורתי, שבחרו לתקוף אותו ולטעון כי הוא מונע מפוליטיקה (טור דעה)
כך ניתן לזכור את התורה בעתיד / עמירן דבירכך ניתן לזכור את התורה בעתיד / עמירן דבירעמירן דביר
על שתי אותיות שחרצו את גורל עם ישראל, על כפיות טובה ופגם באמונה, על סיבת היעדרות נציג שבט לוי במרגלים ועל מבצע חשוב ומיוחד. עמירן דביר בטור השבועי (חדשות חרדים)
בנזין נטול רחמים // ח' רציניבנזין נטול רחמים // ח' רציניח' רציני
"אתה יודע כמה דלק אברכים שורפים בחיפושים נואשים אחר חד פעמי ושתיה מתוקה מוזלת?? הכל מחושב נגדנו"!... // ח' רציני בתובנות הרהורים ומסקנות, על טיפות הדלק האחרונות... (סאטירה)
הלגיטימיות של הממשלה / טופז דויטש רםהלגיטימיות של הממשלה / טופז דויטש רםטופז דויטש רם
מול המשבר במלחמת רוסיה אוקראינה, יוקר המחיה והאינפלציה - הממשלה איבדה את היכולת לקבל כל החלטה ביצועית. זו השורה התחתונה. טופז דויטש רם בטור (בארץ)
50 שנה למפעלות הרב גרוסמןהחיים כשליחות // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן4
בפעם הראשונה שמתי לב לדבריו המופלאים של בעל ה"כלי יקר", הוא מדקדק בלשון הכתוב כי הקב"ה רמז למשה שעדיף לשלוח דווקא נשים לשליחות הזו, ולא אנשים! (פרשת השבוע)
טופז דויטש - רםצריך להתרגש מהחרם הנורבגי על יו"ש? // דעהטופז דויטש-רם3
הניסיון של נורווגיה ללחוץ על מדינת ישראל ולפגוע בה אינו חדש וזאת מתוך ניסיון להתערב בענייניה הפנימיים של ישראל. אך האם להחלטות האירופאיות יש השפעות מעשיות על הכלכלה שלנו? (בעולם)
מליאת הכנסת, השבועפריימריז חרדי // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס35
בלי לפגוע באף עסקן, אבל מתברר שבכל חוג חסידי וליטאי יש עסקנים מוכשרים שיכולים לייצג נאמנה את הציבור החרדי. הגיע הזמן לברר עם עצמינו לאור הגידול הטבעי (טור דעה)
מחול הפרישות // ח' רצינימחול הפרישות // ח' רציניח' רציני1
אדהכי והכי בקומת הכניסה הסתודדו המסתודדים הסתודדויות ייתר, שהעידו כאלף עדים ש'משהו' מתרקם. זה היה ברור // ח' רציני קורץ על פרישוֹת, התרחשויות והתלחשויות... (סאטירה)
הרב אורי זוהר עם ראש עירית חדרה (לשעבר) ישראל סדן בחנוכת בית "לב לאחים"כאילו נולד מחדש // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן6
לפני כעשר שנים מתקשר אלי הרב אורי זוהר: "שמעתי שאתה עורך מסיבת שבע ברכות לבנו של ידידנו הרב יעקב בורנשטיין, האם אתה מרשה לי להשתתף שם?...", התפלאתי (טור אישי)
הרב אורי זהרעדכוני כדורסל באמצע שטייגען / טור פרידההרב אליהו ישראלי37
בית זהר היה מלא הומור, סוער וחי, אבל חף מכל סממן חילוני; האווירה של בית זֹהר, היתה אווירה של ביקוש אמת // הרב אליהו ישראלי נפרד מדודו הדגול הרב אורי זהר זצ"ל (מאמרים)
ריקודים בכותל במוצאי החגעל חומותייך ירושלים הופקרנו שומרים / טוריאיר טוקר1
לולי היינו ציבור מחונך וממושמע ההגעה לכותל המערבי בבוקר חג השבועות הייתה יכולה להסתיים באסון חמור, לא פחות מאסון מירון ודווקא בגלל האבטחה האטומה (חרדים)
ברכה מרבי אורי זוהר זצ"להסרט של רבי אורי // אברהם דוב גרינבויםאברהם דוב גרינבוים3
לא כן רבי אורי, כל גדולי הדור ועולם התורה, היהדות והתשובה – ראו בו מדד של צדקות, גאונות, קדושה. הוא נגע בפשטותו בליבות רבים // אחר מיטתו של רבי אורי זוהר זצ"ל (דיין האמת)
השבוע ביום שני עם תלמידי כיתות ד' מבית ספר אילן רמוןעם הספר // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן4
היסוד שמגלים לנו רבותינו, לא רק קבלת התורה בשעתו אלא גם המשך השראת השכינה והסייעתא דשמיא מגיעה בזכות תינוקות של בית רבן – התלמידים, הם הערבים לקבלת התורה (מאמר)
מחאה נמרצת "לכבודה של תורה" / הרב מנחם ישראלימחאה נמרצת "לכבודה של תורה" / הרב מנחם ישראליהרב מנחם ישראלי4
בעקבות דבריו של שר האוצר, אביגדור ליברמן על לומדי התורה, הרב מנחם ישראלי בטור מחאה אישי "למזלינו, האיש ליברמן, הוא לא מייצג את המוני בית ישראל" (חדשות חרדים)
חשיבות שבט לוי, לא על חשבון אחרים / טורחשיבות שבט לוי, לא על חשבון אחרים / טורעמירן דביר
על הקשר בין המשכן להר סיני, על מצוות לשעתן ומצוות לדורות, על חתימה מיוחדת של הקב״ה ועל מעלתם של שבט לוי. עמירן דביר בטורו השבועי על פרשת השבוע (טור אישי)
אלוף משנה אריק מויאלבין שמות לבמדבר // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן4
מתרחש תהליך שהקב"ה מוביל את עם ישראל כמו הורים שמחתנים את ילדיהם. מקובל כי ההורים דואגים לזוג הצעיר בתחילת דרכו כך הקב"ה עזר לעם ישראל עם הניסים (מאמר)
זועבי, דרעי וגפניגפני ודרעי, תהיו זועבי! // ישי כהןישי כהן44
ברקע הנדוניה המרשימה שקיבלה ח"כ ממרצ - שעשתה קצת שרירים, זה הזמן להבהיר לנציגנו בכנסת, כי התירוצים נגמרו, וכשיחזרו לשלטון, הם חייבים לדאוג לנו - לפחות כמוה (דעות)
פרויקטור מירון, צבי טסלרהמזימה הסודית של הפרויקטור // טור דעהמרדכי גולדמן36
המזימה הסודית הייתה לדלל למינימום את האירועים, באמצעות בירוקרטיה, רגולציה והפעלה של כל תקנת בטיחות, רלוונטית יותר או פחות // דעה על אירועי מירון תשפ"ב (טור)
הר מירון, אתמולמתווה מירון שהפך את החרדים לעדר - קרס בזעם החוגגיםישי כהן84
שרשרת טעויות, שבמרכזן התחושה של העולים שמתייחסים אליהם כאל עדר בהמות המובל לחליבה, הובילו לפריצה ולקריסת מתווה מירון • ישי כהן משרטט את הדרך לקריסה הגדולה בהילולה (פרשנות)
חוכא והילולה // אבי מימרן על אירועי מירוןחוכא והילולה // אבי מימרן על אירועי מירוןאבי מימרן67
משטרת ישראל הרסה את מה שעוד נותר מההילולא. אלו לא היו "קומץ קיצוניים" שהתפרעו. לא הפעם. הפעם היו רבבות אנשים צייתנים שהעבירו אותם מסע מפרך ולא אנושי (דעה)
הקריסה הבלתי נמנעת // בצלאל סמוטריץהקריסה הבלתי נמנעת // בצלאל סמוטריץח"כ בצלאל סמוטריץ114
הקריסה במירון היא תוצאה שילוב של ראש קטן, זלזול בציבור, ניסיון לצמצם את כמות החוגגים באופן לא פרופורציונאלי, ומגבלות דרקוניות שלא קשורות ללקחי האסון (טור אישי)

עוד כתבות

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

    כיכר facebook